Nowa karta graficzna?

Witam.Posiadam komputer:

GIGABYTE GA-M56S-S3

Athlon 4200+ Gf8600 GT 256 DDR 3

RAM 2 GB

Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej. Problem tkwi jaka będzie najodpowiedniejsza do tego zestawu.

Mam na oku tą karte graficzną http://allegro.pl/item749270740_zotac_g … o_60w.html

lecz nie wiem czy nie jest za mocna na moj komputer.Proszę o pomoc w wyborze

THX:)

Jaki zasilacz masz?

zasilacz mam firmy CHIEFTEC 450 W

Ta karta będzie w sam raz bo CPU nie jest jakiś super szybki na obecne warunki.

Ja mam Palit 9600GT i pełnie swoich możliwości osiąga dopiero na Intel CPU 2 x 3GHz ale i na wolniejszym procku jest wystarczająco wydajna, nie wiem jak to w przypadku CPU ze stajni AMD jest.

Tylko masz pewnie Core 2 Duo. Ja też mam intela 2 x 3.0 GHz ale Pentiuma D i u mnie w 3d marku 06 jest raptem 6700 pkt. Więc mój procesor okrutnie hamuje kartę.

A chieftec 450W to dobry zasilacz i tutaj nie będzie najmniejszych problemów.

Tak, zapomniałem dodać, że Intel w technologii CORE, a to wielka różnica. Poza tym widzę, że ty masz GSO, a nie GT. GSO jest cienkie w porównaniu z GT.

P.S. I nie gadaj mi , że to wersja TOP bo nadal jest cienka. :lol:

P.S. Ale GSO bardziej pasuje do Pentium D :wink:

Nic takiego nie zamierzam gadać, widziałem wyniki grubo ponad 10k karty gso więc wiem jak bardzo jest ograniczana przez procesor.

Cienkie? Porównywałeś obie karty na jednakowym sprzęcie? “Cienkie” to nie jest odpowiednie słowo, jest słabsza, ale nie cienka.

No tak, taka cienka to ona (GSO) nie jest. Wszystko zależy z czym się coś porównuje bo np. jak ją porównasz z 8600GT to ta 9600GSO TOP jest super.

Jak ja porównam 9600GT z 9800GT to też się okaże, że mam “ślimaka” :? .