Nowa karta graficzna

Witam!

Chciałbym wymienić kartę graficzna tylko nie wiem czy mój pc to uciągnie.

Mam kartę graficzna geforce 6600 (która padła) a chciałbym ja wymienić na geforce 9600.

Mój sprzęt to:

Procesor: AMD Sempron 2800+

Płyta główna: Asus K8V-VM

Pamięć: DDR 512 mb PC3200 Kingston cl2,5

Zasilacz: Procomp ATX-KY-400W

kamdiasz ,

Co temat ma wspólnego z działem Grafika ? :? - przeniesiono.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Cześć, na 9600 a po co? Nie lepiej nowy zestaw komputerowy, przecież twój zasilacz zaraz padnie, nie ma co. :?

Witam! Też mi się wydaje ze lepiej coś nowego od podstaw zbudować. :!:

Ale powinno uciągnąć.

Może i by uciągnęło ale po włączeniu gry RESET :stuck_out_tongue:

Zasilacz nie musi paść.

Widzę, że płyta obsłuży karty PCI-Express, więc można przebierać, do wyboru do koloru. Niektóre nowe karty zadowalają się mocą 40-60W, więc dla takiego zasilacza nie będą obciążeniem.

GeForce 9600 pobiera jakieś 95W (wg. danych ze strony komputronik.pl), więc dla reszty podzespołów zostanie 300W, a sam procesor pobiera max. 60W, reszta komponentów po kilka W (na oko wychodzi łącznie do 90…150W).

Problem z tym komputerem to za mało pamięci RAM. Do gier szczególnie.

Pamięci DDR1 nie są takie słabe, nie można się sugerować oznaczeniem. DDR1 400MHz ma rzeczywiste taktowanie kości 200MHz, a DDR2 667MHz ma 166MHz, za to mają znacznie dłuższe czasy dostępu. Dlatego AMD opóźniał wprowadzenie ich obsługi.

MaRa, jak masz liczyć pobieranie prądu przez podzespoły “na oko” na podstawie TDP procesora i informacji znalezionych na komputroniku, to lepiej nie licz…

Procomp znajduje się na czarnej liście zasilaczy, dlatego podłączanie pod niego czegokolwiek jest ryzykiem: lubisz hazard, to możesz spróbować i albo zaoszczędzisz 150zł na nowym zasilaczu, albo stracisz nową kartę graficzną + może kilka innych podzespołów.

Na Twoim miejscu najpierw zaoszczędził na nowy porządny zasilacz, a później szukał podzespołów do zasilenia.

Własnie ja chce miec tego pc jeszcze jakis czas. Potem male zmiany :stuck_out_tongue: Jaka karte byscie doradzili w granicach mozliwosci mojego pc? Mam zamiar jeszcze dokupic troszke RAM’u

A jaką kwotą możesz wydać na kartę?

ok. 200 zl

[http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k … it_PCI_E_/](http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p katalog_produktow/id_gl 9/id_produktu 3113/ Karty_Graficzne_Sapphire_Radeon_4670_Ultimate_512MB_DDR3_128_bit_PCI_E_/)

Karta kosztuje 260 zł ale może gdzieś znajdziesz tańszą. Przy czym nie spodziewaj się rewelacji po tym zestawie. Z kompem jest tak, że jak kupisz to gwałtownie tracą wartość jego podzespoły. To jakbyś szedł po ciemku z zawiązanymi oczyma przez tunel trzymając w ręku napełnioną szklankę wodą po brzegi… Co chwila się wylewa trochę wody. Przy czym zawsze coś zostanie na dnie, co znaczy że SPRAWNY komputer nigdy nie straci na swej wartości tak, abyś musiał dopłacać do jego eksploatacji. Kilowatogodzina nigdy nie będzie droższa od komputera i jego podzespołów :!: (W Polsce cena 1 kWh waha się od 50-80 groszy) :smiley:

Jakies inne propozycje ?

HD4670 to najwydajniejsza karta jaką możesz kupić za ok. 200zł (poszukaj na ceneo, skąpcu i w sklepach z tematu z zestawami oraz w okolicy Twojego domu).

Przypominam, bez zmiany zasilacza - ryzykujesz.

To jaki mi zasialcz proponujecie? Moze byc nawet używany :slight_smile:

Dodane 11.12.2009 (Pt) 18:45

http://www.allegro.pl/item846960780_zas … 120mm.html

Czy taki zasilacz by cos pomogł ?

Chiefteca GPS nie bierz.

nie dokladnie… jeszcze raz - ‘szefa’ z serii GPS owszem 8)

za 20zl. to mozna kupic kawalek blachy nie zasilacz, wiec za prawdziwy trzeba zaplacic najmniej 100pln z przesylka… waga ma posrednie znaczenie, acz dosc istotne…

To jaki mi polecicie do 100zl ?

delta, fsp, modecom MC, amarox, be quiet!.. 400-450w wystarczy i min. 30A na 12v

A jakis konkretny? Nie che w ciemno kupowac

Ja posiadam modecoma carbon 620W i dałem za niego coś powyżej 200 zł. Myśle że do twojego komputera spokojnie starczy 430W. To ten powinien być odpowiedni http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/423087