Nowa karta graficzna

Witam Wszystkich

Planuje zakup karty graficznej do ok 250 zł. Obecnie posiadam GeForce 8600GT, ale się zwędził Sad Zastanawiam się czy do tej kwoty mogę zakupić coś lepszego. Myślałem o GT 240, ale moja płyta główna obsługuje tylko DDR 2, a w GT 240 już DDR 3.

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta Główna: Nforce6m-a

Grafika: 8600GT

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 2612 Ghz

Ram: Vram ddr2 vr800 2x1gb

Zasilacz: Mercury 400W

Różnica w rodzaju pamięci na płycie głównej a na karcie graficznej nie ma znaczenia.

Aa fakt. Gafa. Przecież już grafiki z DDR 5 są.

Ale dalej nie widzę odpowiedzi na pytanie.

Mylisz pamięć ram płyty głównej z pamięcią karty graficznej,ograniczenie obsługi pamięci dotyczy płyty głównej i pamięci ram operacyjnej,nie tej na karcie graficznej

Już odpisałem, że się pomyliłem. Wiem, osobno na grafice osobno pamięć ram z płyty.

Co powiecie o Radeonie HD5670 ?

Zasilacz masz niepewny

A kolejne pytanie, lepszy producent Asus czy XFX ?

A ja nie widzę pytania.

Czy ATI Radeon HD5670 to dobry wybór jeżeli chodzi o kartę grafiki do 250 zł.

Drugie pytanie to która firma lepsza, asus czy xfx ?

Trzecie pytanie brzmi jaki zasilacz będę potrzebował żeby wyrobił przy tym sprzęcie. Obecnie mam tylko 400w.

Płyta Główna: Nforce6m-a

Karta Grafiki: XFX ATI Radeon HD 5670 DDR3

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 2612 Ghz

Ram: 2-4 giga (Jeszcze nie jestem pewien ile)

400W wystarczy, ale markowe.

No ja posiadam 400w ale firmy Mercury, a ta za markową raczej nie uchodzi. Przynajmniej tak mi się wydaję.

Dobrze Ci się wydaje. Ile masz kasy na nowy zasilacz?

Chciałbym wydać jak najmniej, ale wiem że minimum 200 muszę dać.

OCZ StealthXStream 2 OCZ400SXS2-EU 400W

http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ400SXS2-EU

I będzie to lepsze niż jakaś 500w do 200-250 zł ?

Różnica w poborze prądu między 8600gt a hd5670 będzie minimalna…

Więc faktycznie lepiej zakupić tą 400w http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ400SXS2-EU niż jakiś gorszy 500w do 250 zł ?

w tej cenie dostaniesz tacensa 650 w, albo fractal integra 500w, do wyboru. 200 zl za 400 w ocz to zdrowa przesada jak dla mnie.

Ehh… Czyli w zasadzie nie wiem czy jest sens kupować pojedyncze części skoro pasowało by wymienić wszystko. Zapewne płyta główna też będzie potrzebowała wymiany w takim razie.

niestety, sprzęt masz troszkę wiekowy. jeśli nie planujesz upgrade procesora i pamięci, to wymiana płyty nie będzie konieczna. zasilacz tacens 450 w jest bardzo dobry (żeby nie powiedzieć najlepszy w swojej cenie) a kosztuje 140 zł. do tego dorzucasz grafikę (zależy czy wolisz nvidie czy ati w tym przedziale cenowym) i będzie hulać, dopóki ilość fps w grach będzie cie zadowalać…