Nowa karta graficzna

(Maversmann) #1

Witam Wszystkich

Planuje zakup karty graficznej do ok 250 zł. Obecnie posiadam GeForce 8600GT, ale się zwędził Sad Zastanawiam się czy do tej kwoty mogę zakupić coś lepszego. Myślałem o GT 240, ale moja płyta główna obsługuje tylko DDR 2, a w GT 240 już DDR 3.

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta Główna: Nforce6m-a

Grafika: 8600GT

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 2612 Ghz

Ram: Vram ddr2 vr800 2x1gb

Zasilacz: Mercury 400W

(jaru_r) #2

Różnica w rodzaju pamięci na płycie głównej a na karcie graficznej nie ma znaczenia.

(Maversmann) #3

Aa fakt. Gafa. Przecież już grafiki z DDR 5 są.

Ale dalej nie widzę odpowiedzi na pytanie.

(Johny) #4

Mylisz pamięć ram płyty głównej z pamięcią karty graficznej,ograniczenie obsługi pamięci dotyczy płyty głównej i pamięci ram operacyjnej,nie tej na karcie graficznej

(Maversmann) #5

Już odpisałem, że się pomyliłem. Wiem, osobno na grafice osobno pamięć ram z płyty.

Co powiecie o Radeonie HD5670 ?

(Johny) #6

Zasilacz masz niepewny

(Maversmann) #7

A kolejne pytanie, lepszy producent Asus czy XFX ?

(Jaromir Zurawski) #8

A ja nie widzę pytania.

(Maversmann) #9

Czy ATI Radeon HD5670 to dobry wybór jeżeli chodzi o kartę grafiki do 250 zł.

Drugie pytanie to która firma lepsza, asus czy xfx ?

Trzecie pytanie brzmi jaki zasilacz będę potrzebował żeby wyrobił przy tym sprzęcie. Obecnie mam tylko 400w.

Płyta Główna: Nforce6m-a

Karta Grafiki: XFX ATI Radeon HD 5670 DDR3

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 2612 Ghz

Ram: 2-4 giga (Jeszcze nie jestem pewien ile)

(Jaromir Zurawski) #10

400W wystarczy, ale markowe.

(Maversmann) #11

No ja posiadam 400w ale firmy Mercury, a ta za markową raczej nie uchodzi. Przynajmniej tak mi się wydaję.

(Jaromir Zurawski) #12

Dobrze Ci się wydaje. Ile masz kasy na nowy zasilacz?

(Maversmann) #13

Chciałbym wydać jak najmniej, ale wiem że minimum 200 muszę dać.

(Jaromir Zurawski) #14

OCZ StealthXStream 2 OCZ400SXS2-EU 400W

(Maversmann) #15

I będzie to lepsze niż jakaś 500w do 200-250 zł ?

(sadaj72) #16

Różnica w poborze prądu między 8600gt a hd5670 będzie minimalna...

(Maversmann) #17

Więc faktycznie lepiej zakupić tą 400w http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ400SXS2-EU niż jakiś gorszy 500w do 250 zł ?

(L2m1k3) #18

w tej cenie dostaniesz tacensa 650 w, albo fractal integra 500w, do wyboru. 200 zl za 400 w ocz to zdrowa przesada jak dla mnie.

(Maversmann) #19

Ehh.. Czyli w zasadzie nie wiem czy jest sens kupować pojedyncze części skoro pasowało by wymienić wszystko. Zapewne płyta główna też będzie potrzebowała wymiany w takim razie.

(L2m1k3) #20

niestety, sprzęt masz troszkę wiekowy. jeśli nie planujesz upgrade procesora i pamięci, to wymiana płyty nie będzie konieczna. zasilacz tacens 450 w jest bardzo dobry (żeby nie powiedzieć najlepszy w swojej cenie) a kosztuje 140 zł. do tego dorzucasz grafikę (zależy czy wolisz nvidie czy ati w tym przedziale cenowym) i będzie hulać, dopóki ilość fps w grach będzie cie zadowalać..