Nowa karta graficzna


(Lord Klym) #1

Do niedawna miałem tą kartę graficzną (http://www.nvidia.pl/object/geforce_9800gt_pl.html) ,ale spaliła mi się . Teraz mam zamiar kupić nową (miło by było gdyby była lepsza od poprzedniej) ,ale kompletnie się na tym nie znam. Moja płyta główna http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-SATA2/ i zasilacz 400 W. Z góry dzięki


(falcon89) #2

Jaki masz procesor i podaj dokładny model zasilacza (odkręć panel boczny i spisz informacje z zasilacza)?

Tu masz listę kart obsługiwanych przez twoją płytę http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-SATA2/?cat=VGA


(Gmcorkalomgm) #3

Jeśli nie chcesz wydawać dużo to polecam Geforce 440gt :wink: nie potrzebuje extra zasilania ma aktywne chłodzenie. Nawet jak miałem procka 2,4ghz i 2gb ramu DDR2 to Skyrim i gry tego typu na średnich detalach działały bez problemu.


(Lord Klym) #4

Model zasilacza IBOX DR-8400BTX a procesor ,a procesor chyba intel core 2 duo ,ale nie wiem jak sprawdzić ręcznie.


(Kylo Tk) #5

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 13046.html poczytaj o karcie gf440gt. Moim zdaniem nieopłacalny wybór, ja również miałem gf9800gt i teraz kupiłem radeona 6770 moim zdaniem bardzo dobry wybór za rozsądne pieniądze. Musisz napisać do jakiej kwoty szukasz karty


(Lord Klym) #6

szukam tak do MAX 600/700 zł


(Kwalimir) #7

Ktoś specyfikacje tej płyty sprawdzał?

o AGP to nie wspominam ale PC IExpres x4 (pomijając fakt czy każda nowoczesna karta zadziała) to ma troszeczkę małą przepustowość i nie wiem czy jest sens wymiany karty graficznej.

EDIT.

Ok karta się spaliła dopiero teraz to zauważyłem, przed zakupem jednak dobrze by było się upewnić że karta będzie u Ciebie działać.


(falcon89) #8

A ktoś sprawdził (po za mną) VGA Support List http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-SATA2/?cat=VGA


(Lord Klym) #9

Skoro jest spalona to ja widzę powód :slight_smile:


(Kwalimir) #10

MrNomadek , już sprostowałem;)

falcon89 , ta lista pewnie nie była od momentu ukazania się tej płyty aktualizowana, więc nie ma co się nią sugerować.


(Lord Klym) #11

To co ja mam zrobić :smiley: RATUNKU :smiley: Wydedukowałem to że warto najpierw sprawdzić czy zadziała ,ale co ja mam testować ? :smiley:


(falcon89) #12

Nic nie ma o Nvidi.


(Kwalimir) #13

Z pewniaków to ta co miałeś była optymalna ewentualnie Radeon 4850.Jak chcesz coś innego to najlepiej będzie najpierw sprawdzić czy karta zadziała lub zapewnić sobie możliwość zwrotu gdyby nie działała.

Edit. No i wszystko jasne;) Radka za jakieś 250PLN wyrwiesz nówke sztuke a resztę możesz przeznaczyć na porządny zasilacz bo nie wiem jak ty ale ja się tam iboxów boje;)


(Lord Klym) #14

Czyli wychodzi na to że najlepiej wyjdę na kolejnej nvidi 9800 gt ?


(Kwalimir) #15

Bierz radka bo 9800 to już raczej nowej nie kupisz a do tego porządny zasilacz i jeszcze Ci kasy zostanie


(Lord Klym) #16

a jaki to jest porządny zasilacz ? :smiley:


(Kwalimir) #17

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

tu coś znajdziesz a Twój jest na liście niegrzecznych zasilaczy.Tak z zapasem na przyszłość coś koło 500W powinno wystarczyć


(falcon89) #18

Bez przesady, porządne 450W będzie miało spory zapas. Jeśli chcesz mieć porządny i na przyszłość (jak będziesz wymieniał kompa) to XFX Core 450W.


(Kwalimir) #19

Jak najbardziej masz rację miałem właśnie ten sam zasilacz ale 550W zalinkować.Na przyszłość to myślałem że jak się już chłopak “szarpnie” to mu i po wymianie całej platformy posłuży.


(Lord Klym) #20

Czyli wyżej wymieniony zasilacz i do tego Radeon 4850 (ma znaczenie ile MB/GB i czy będzie działał z płytą?) powinny mi styknąć ? Z góry dzięki