Nowa karta grafy nowy problem

W wyniku awarii wentylatora spalił mi sie procek na karcie grafy GF 4200. Nagła awaria zmusiła mnie do expresowego zakupu innej karty ale miałem ograniczone fundusze i zdecydowałem się na Radeon 9600 PRO 256 MB ATI. Zainstalowałem kartę.

I tu zaczęły sie problemy. Niby wszystko chodzi dobrze ale co jakiś czas, albo w czasie grania albo w czasie serfowania, komputer się wiesza i to w różny sposób to znaczy :

1.Ekran robi się czarny tak jakby nie dochodził do niego sygnał z kompa (dioda na monitorze miga, a miga tak zawsze jak wyłączę kompa)

2.Wszystko widać ale nic nie idzie zrobic nie reaguje na klawiaturę ani na mysz.

3.Zgaśnie wszystko na chwilę a potem pokazują się poziome paski hmmm…jakby w kolorach tła na którym wszystko się zepsuło.

Płyta główna to L7VTA, Windows XP Home oryginał, Service Pack 2, AMD Athlon XP 2000+, 512MB RAM, DirectX 9.0c, Sterowniki do karty z 22.03.2006.Zrobiłem reinstalke przeskanowałem wszystko antyvirem

Co mogę zrobic ?

Mam też ciekawe pytanko, jak mi się wydaje. Nie potrafię napisac litery Ć inaczej jak z wciśniętym Shiftem tak więc żeby napisac małe Ć muszę wcisnąc Caps Look --> Shift +Alt i c.Ale to bardzo nie wygodne. :slight_smile:

Stery do grafy zainstalowane :?: Jeśli nie to :szukaj:

Sprawdź temperaturę na grafie.

Co do tego ć to poszukaj w ustawieniach sterownika tam to sie wyłącza i jest OK tez tak miałem.aco do samej karty to trochę dziwne ale jak wyżej sprawdx temperaturę .ja miałem kiedyś podobnie ale tylko pzry grach i miałem płyte główną lekko walniętą.pozd

Sprubuj wyłaczyć w opcjach sterownika “fast write” jeżeli nie ma takiej opcji sciąg i zainstaluj sterowniki omega na catalistach np.5.6 , najnowsze stery do tej karty raczej nie instaluj, pozbądź się całkowicie z systemu sterów od nvidii użyj do tego jakiegoś programu np. driver cleaner http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=471&t=29

Jak sie sprawdza temperaturę ??

Organoleptycznie czyli paluszkami innej możliwości nie ma w tej karcie , tempertura na radiatorze mniej więcej taka sama jak wody do kompieli niemowlaka :lol: w stresie może być troche wyższa

Nie no to spoko najogólniej nie parzy :-). Użyłem tego programiku i chyba wszystko wywaliłem z Nvidi Co do Ć to dalej nie wiem gdzie tego szukaĆ

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 22:00

Witam ponownie. Dalej nie poradziłem sobie z problemem.

Mam te Catalyst Control Center v. 06.4 . I teraz po zwisie Dostaje info : "Funkcja VPU Recover zresetowała akcelerator graficzny ponieważ przestał reagowaĆ na polecenia sterownika.

Zastanawiam sie czy ta karta którą kupiłem nie jest walnięta.