Nowa karta = niedziałające aplikacje

Witam. Mój problem polega na niedziałających niektórych aplikacjach w WinXP po zainstalowaniu nowej karty graficznej.

Do tej pory miałem GeForce’a 7900 i wszystko było ok. W środę zakupiłem Radeona HD 4850 i po uprzednim odinstalowaniu dżiforsa zainstalowałem Radka + najnowsze sterowniki ze strony ATI. Z miejsca chciałem sprawdzić/porównać ilość punktów w 3DMarku06 niestety ten po uruchomieniu zawiesza się i tak jest ze wszystkimi wersjami (01, 03, 05, 06). Nie działa także kilka gier ale to już szczegół.

Wie może ktoś co jest tego przyczyną?

Gry również się zawieszają, czy pojawia się jakiś komunikat błędu ?

Podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

Sprawdź temperatury i wartości napięć programem Everest Ultimate Edition (Komputer -> Czujnik)

Sprawdź również napięcia w BIOS-ie.

Niedziała mi MoH:Spearhead, po włączeniu wyskakuje “Mohs spowodował błąd… ble ble ble”

Bez podłączenia zasilania na karcie komputer by się nie uruchomił. (Do karty kupiłem zasilacz 500W już z 6pinowym przyłaczem do karty)

Temperatury i wartości napięć w normie.

Wydaje mi się, że jest to wina DirectX’a lub sterowników ale moge się mylić.

Jeśli to ważne to podczas pierwszego uruchomienia komputera po zainstalowaniu sterownikó do karty, zaraz po pokazaniu się logo płyty głównej wyskoczył Error ale to ułamek sekundy i więcej sie nie powatarzał.

Wszystkie inneg programy i gry działają bez problemów. Nawet te nowe (Far Cry 2, Brother in Arms, itp) jak i stare (Diablo 2, Quake 3)

Wolelibyśmy jednak abyś nam je pokazał.

Napisz, jaką posiadasz płytę główną.

To w takim razie bedziesz musiał poczekac do godziny 17 bo aktualnie jestem w pracy (nuda) i nie mam możliwości sprawdzenia tego w tej chwili :slight_smile:

Nazwy płyty dokładnie też nie pamiętam ale leciało jakoś tak: Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Podaj dane na Forum i nie zapomnij o temperaturach i napięciach :wink:

Płyta główna tak jak mówiłem:

Nazwa płyty głównej Asus M2N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 570 SLI, AMD Hammer

4245310fdc6fcda2.jpg

Nie wiem w czym Ci to pomoże :wink:

Zrobił bym chetnie format c: bo juz dłuższy czas nie był robiony (chyba ze 2 lata) ale nie mam czasu się bawić.

iddqd , odinstaluj obecny sterownik karty graficznej:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Catalyst 8.9.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Instaluje Catalyst 8.10.

Jeszcze zaktualizuje DirectX i zobaczymy co się będzie dziać.

No i jak przewidywałem:

2a01f8f6a0f37a2d.jpg

Bez zmian.

A dlaczego nie spróbowałeś zainstalować Catalyst 8.9 jak sugerowałem ?

Nie jest powiedziane, że najnowsze sterowniki będą najlepiej współpracowały z Twoją kartą graficzną.

Dołączone sterowniki do Karty na płycie CD to właśnie catalyst 8.9. Instalnąłem je zaraz po zainstalowaniu karty graficznej. Na nich też chciałem włączyc 3DMarka nie podziałało więc udałem sie na strone producenta po najnowsze sterowniki i są 8.10. Zainstalowałem i także nie działa.

Może zrób formata i zainstaluj wszystkie sterowniki od nowa na świeżo?

Tak będe musiał zrobić. Ale to nie teraz. Nie mam czasu na zabawe z foramtem. Może dopiero koło świąt. Do tego czasu obejde się bez 3D Marka :wink: