Nowa karta,problem z grami

Cześć nie tak dawno wymieniłem kartę graficzną z AMD Radeon HD 6800 Series na ATI Radeon HD 4800 Series.Po pobyciu w serwisie komputerowym,mój komputer zaczął mi wyświetlać blue screeny( miałem już takie problemy wcześniej,ale jak się pobawiłem kościami pamięci tzn pozmienialem miejsca to bylo ok.) problem niby ustąpił jak zmieniłem położenie kości które pozmieniał serwisant ( chyba na takie jak byly bo nie pamietam ), ale blue screen dalej mi się wyświetla tzn są to takie sporadyczne a błędem np dzisiaj byl 0x00…160 albo 116. Mam windows 7 Ultimate.

Co do gier.To gry takie jak np. Assassin’s Creed IV/Rogue,NFS The Run, przy próbie odpalnie wyskakuje ,że program przestał działać.Poczytałem, i mam pytania:

1. Kilka osób pisało ,żebym wyłączył całą zaporę.Czy zapora jest wgl. potrzebna ?

2)Czy pomoże włączanie jako administrator oraz w trybie zgodności z win 7 ?

1. Czy serwisant mógł mi coś skopać,przez co nie wykrywa mi np. pamięci ? Bo pisali ,że to też może być problem, chociaż cały czas miałem 4gb ram ( teraz też mi tak pokazuje w systemie ).

Z góry dzięki za pomoc.

A po zmianie karty zainstalowałeś sterowniki dedykowane dla karty z serii HD4800? Czemu wsadziłeś gorszą kartę niż miałeś? Masz 2 kości RAM? Spróbuj wyjąć jedną i sprawdzić czy działa poprawnie.

Karta poprzednia mi się spaliła,ta podobno jest lepsza,zresztą Tomb Raider działa mi teraz na Wysokich,a wcześniej tylko na Normalnych.Po zmianie karty usunąłem dosłownie wszystko z AMD tzn z rejestru,dysku C oraz za pomocą Driver Sweeper, potem ściągłem sterowniki 11-12 catalyst i 13-9.Teraz wszystko działa jak wcześniej,ale gry dalej się nie włączają.Co do gości RAM , to jak każdy ma 4 wejścia, to te dwa przednie mi działają,ale jak podpinam pod 3 lub 4 następną kość to wywala blue screena.