Nowa karta sieciowa..ograniczenie lub brak lączności

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jakiś czas temu zakupiłem karte, USB adapter D-Link wireles DWA-140, w celu zwiększenia jakości i predkości połączenia. Orginalnie kozystalem z karty sieciowej wbudowanej w laptopa…Moim usługodawcą internetowym jest firma telekomunikacyjna i mam stały dostep do internetu, Teraz problem: po podłączeniu D-linka, widzi połaczenie i niby wszystko działa , ale wyświetlał się komunikat " Ograniczenie lub brak łącznośći łącza", po wejściu w panelu sterowania do “połączenia sieciowego” na ikonce od połączenia była taka kłódka, Szukałem juz na ten temat i ponoć mam zmienic IP lub przypisac do D-linka Mac’a z karty na której działa mi internet, ale nie wiem jak to zrobic …może jest to banalne, ale nie mam sie do kogo wzrocic o pomoc…Dzieki.

czy ta karta wbudowana w laptopa to też jest radiowa?

Karta w laptopie też jest bezprzewodowa…kozystam z bezprzewodowego podłaczenia, router…modem z antenami…

a co to ma wspólnego z problemem uzyskania internetu nieważne czy kożystał z karty sieciowej “kablowej” czy z radiówki wifi , prawdopodobnie usługodawca udostępnia internet na mac adres karty sieciowej , dokładnie czytając instrukcje

USB adapter D-Link wireles DWA-140 powineneś dojść do tego czy adapter posiada możliwość klonowania mac adresu , jeżeli nie posiada takiej opcji będziesz musiał zgłosić swojemu usługodawcy aby dostosował parametry “łącza” do nowej karty czyli udostępnił neta na nowy mac adres karty.może wystarczy tylko sklonować mac adres kary wifi laptopa do routera.

ale to jest dla mnie dziwne … jak sie wprowadzilem do tego domu i podłaczylem laptopa…znalazło siec , wpisałem klucz dostepu…i po sprawie…z nikim sie nie komunikowałem czy takie tam…a uslugodawca jak chyba do niego zadzwonie to nie bedzie wiedzial o co chodzi nie jestem w Polsce…Używam sieci bezprzewodowej z zabezpieczeniami…router jest podpiety do sieci tel…i wysyla sygnal, mój znajomy dzieli to na 3 laptopy i żadnego nie zglaszal…i widzialo wszystkie. jak ktos jest chetny do pomocy o to moje gg. 8937880…

nie znam tego urządzenia ale kliknij na tą ikonkę co jest ograniczenie, póżniej właściwości, tam pojawi się TCP protokol, (na niego i właściwości tam ustawia się IP, BRAMA itd),u góry powinno być coś tam dwl-140 KONFIGURUJ, póżniej coś w stylu zaawansowane, póżniej coś w stylu Local Administracjon i po prawej czyste białe pole tam trzeba wpisać adres MAC starej karty,zatwierdzić i ok

Zdecyduj się, masz w domu router lub acces point który owy sygnał nadaje??

Różnie piszesz i wszyscy użytkownicy pisali jako by ta karta była routerem, lub łapiesz sygnał z nadajnika dostawcy.

A jeszcze się nie spotkałem z kartą która posiada w oprogramowaniu zmianę MAC adress, tylko innym programem.

Z tego co ja zrozumiałem to masz internet od jakiegoś tam ISP(providera) i dostajesz go kablem jakimś tam do routera z Wi-Fi bądź acces pointa.

Tylko pasowałoby abyś się dowiedział czy to jest acces point czy to jest router i czy ja dobrze zrozumiałem Twoje wypowiedzi.

Jeżeli router to trzeba do niego wpisać nowy mac adress Twojej karty bezprzewodowej, jeżeli acces point to do providera.

Ale raczej router.

Kupiłeś coś takiego

cytat:

" A jeszcze się nie spotkałem z kartą która posiada w oprogramowaniu zmianę MAC adress, tylko innym programem."

kolego BOLO92 nie trzeba programów do przypisania innego adresu MAC (nie jego zmiany na zawsze) tam we właści wościach się to zmienia (dowolny adres można wpisać, póżniej można wrócić)

Szkoda tylko że nie na wszystkich kartach to działa.

Pozatym Twój poprzedni post, trochę go chaotycznie opisałeś.

Panel sterowania>System>sprzęt>menadżer urządzeń>szukasz twojej karty>PPM na karcie>właściwości> i tam chyba druga zakładka i mac adress i z boku jest pole do wpisywania mac adressu który ma zostać wprowadzony.

Mniej więcej tak powinieneś opisać :stuck_out_tongue:

Przepraszam wszystkich za jakosc moich wypowiedzi…staram sie jak mogę…Do Bolo92 tak kupilem cos takiego…Do Jacek2100 nie moge znalesc tego starego adresu, jak wejde na stare połączenie i tak dalej jak mi napisales mam adres MAC zarzadzany lokalnie…a w tam po prawej puste pole…a pod spodem Nieobecna i to jest zaznaczone kropką… …Dzieki wszystkim…jeszcze nie dziala…sprawdze Bolo92 co tam mam dokladnie…

Bo tam niby jest adres do wpisania nowego i ma zmienić adress mac, mi jednak nie działało to odrazu zmieniam jak potrzebuję programikiem.

Mac adress sprawdzasz

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all

I tam już model karty której mac adress chcesz odnajdujesz. Musisz mieć w trakcie tego polecenia włączoną kartę którą chcesz uzyskać.

Ale narazie podaj co to masz za urządzenie w domku, bo to chyba do niego się łączysz.

PS. jaki masz zasięg ?

takie dane odnośnie IP, BRAMA, czy DHCP jest on, adres MAC karty (oczywiście tej starej która CI pracuje-musi być uruchomiona) możesz odczytać pewnie wieloma programami, mi przyszedł do głowy EWEREST HOME EDITION

tam jest zakładka sieć

odczytany adres MAC sprubój właśnie wpisać w takie pole(przy tym polu trzeba postawić kropkę, a adres ma być bez znaków typu :.,same literki i cyferki), może coś z tego będie a jeszcze adres IP we właściwościach pewnie będzie najlepiej ustawić AUTOMATYCZNIE

Kolega BOLO ma lepszy sposób na MAK więc zrobiłem edit

Hej Bolo92… jutro bede wiedzial co tam mam…nie bede pisał głupot…a ten adres MAC, moze innaczej sie to nazywa …bo nie mam tam dokladnie napisanego, gdzie mnie pokierowales mam…adres fizyczny, adres ip, maska podsieci, brama domyslna…serwer dhcp, dns…itp…nie mam nic MAC, ale musicie miec ubaw…takie banały,dzieki

sprawdziłem to co BOLO pisze jest tam adres fizyczny to jet ten MAC, wpisz go bez kresek a jeżeli chodzi o ubaw to człowiek głupim się rodzi i głupim umiera

Panowie…mam nadzieje ,że robie wszystko dobrze co mi piszecie, zmienilem ten adres…i dalej lipa…moze IP…pobiera adres sieciowy…i jak juz ma wszystko pieknie isc pojawia sie ten żółty trójkąt na ikonie połaczenia…najlepsze jest to że widzi sile i predkość sygnału…jest o wiele lepsz niz na zwyklej karcie dlatego mi tak zależy,ale nie można otworzyc strony i jest ten znany napis ograniczenia lub brak dostepu… Dzieki…

Póżno już, jutro nastepny dzien walki…Dobranoc …Dzieki …Bolo i Jacek

LOl czasy coś mi dziwnie widać ja swój ostatni post napisałem coś lekko po 1 nad ranem a widać jako 22 czy tam nawet nie wiem która.

Dowiedz się jakie to masz urządzenie i włącz na chwile starą kartę i się połącz i sprawdź bramę domyślną.

PPM na połączeniu, właściwości albo do sprawdzania mac tam też wyświetli i wpisz to w przeglądarce(bramę domyślną) i właśnie wtedy powinno się wyświetlić logowanie do tego urządzenia Twojego w domu.

O ile znasz do niego hasła. Ale przy samej tablicy logowania powinno pisać chociaż o modelu, przeważnie cokolwiek jest napisane.

Witam Panowie…mam nadzieje , że mogę jeszcze liczyc na waszą pomoc… Więc tak o to co dokonałem…wszedlem na właściwości połączenia i tam w zakladkę internet protokol TCP IP, wlasciwosci…i tam dalem na użyj nastepującego adresu IP…i przepisałem wszystkie dane z karty wbudowanej w laptopa. tj adres IP, maska domyslna, brama domyslna…i co sie stalo…połączylo,juz nie ma tego trójkąta i napisu ograniczenia lub brak dostepu…i jak najade na ikone połączenia jest wyraznie napisane połączone…ale dalej nie moge otworzyc strony web. Jak standardowo napraw połączenie…pojawia sie kmunikat, ze nie moze znalesc serwera DNS mam tam rubryke do wpisania tych adresów , ale gdzie one są…na starym połączeniu mam , że znajduje je automatycznie , ale w tym nowym nie mogę wybrać tej opcji…

Ps. najprawdopodobniej mam router Netopia WiFi Geteway

witam ponownie

jesteś online to kliknij ikonę komputera z antenką w pasku zadań, następnie u góry jest pasek OBSŁUGA, kliknij go, następnie szczegóły, tam powinny być DNS-y, sprawdź co jest przy DHCP,