Nowa legitymacja- how to?

Cześć.

Po zgubieniu mojej legitymacji chciałem wyrobić nową. Powiedziano mi w sekretariacie, bym zrobił tak:

  • wpłacił na konto bankowe pieniądze (9zł)

  • dał ogłoszenie do gazety o zgubionej legitymacji

  • przyniósł zdjęcie+dane…

  • przyniósł zaświadczenie, że dałem zgłoszenie do jakiejś gazety w tej sprawie

  • napisał podanie do dyrektora o wyrobienie duplikatu legitymacji

to chyba wszystko.

Pytanie, do jakiej gazety dać ogłoszenie, jak to udowodnić?

Pytanie, jak powinno wyglądać takie podanie o legitymację?

Pytanie, jak wpłacić na konto?

oczywiście w sekretariacie pytałem o to podanie, ale tylko się po mnie przejechali.

masz dziwna szkole, u mnie wystarczy powiedzieć swoje dane i za 2 dni legitymacja już jest zrobiona :>

Najlepiej do jakiejś lokalnej gazety.

A jak udowodnić - może przyjść do sekretariatu z tą gazetą w której wydrukowali ogłoszenie, albo zdobyć potwierdzenie o zamówieniu ogłoszenia z biura ogłoszeń tej gazety - jeśli takie ogłoszenia są płatne (a podejrzewam, że tak) powinni wystawić Ci jakiś rachunek.

tak, moja szkoła ewidentnie inna, ale cóż :expressionless:

głupia sprawa z tą legitymacją i taki kłopot teraz…

jak zgłosić zgubę?

jak je konkretnie zdobyć?

1.Najlepiej się z nimi skontaktować ( z gazetą ) .

2.Jak już zapłacisz powinni ci dać coś w stylu paragonu

to troche głupie u mnie w liceum procedura przebiega tak:

  1. zgłaszasz że zgubiłeś i prosisz o duplikat

  2. wpłacasz na konto szkoły 5 zł

  3. przynosisz fotkę i dane osobowe(miejsce zamieszkania itp)

  4. czekasz ok 1 do 2 dni

  5. odbierasz

po co jakieś ogłoszenia do gazet??

powiedz ze ci sie w pralce wyprała a nie że ci sie zgubiła to już przecież do gazety chyba dawać nie będziesz musiał

Pewnie każą przynieść . Powiedz że pies zjadł .

słowo w słowo z tą pralką powiedziałem :smiley: , ale sekretarka mówiła, że ją to nie obchodzi co się stało z legitymacją i skoro nie mogę jej przynieść, to uznaje ją za zgubioną i ogłoszenie do gazety muszę dać i przynieść tego dowód :roll: Bez ogłoszenie teraz nic nie zrobię, może w Anonse?

Podanie do dyrektora jakoś napiszę, chociaż jutro będę się nad tym zastanawiał, chyba, że ktoś teraz mi powie co i jak :stuck_out_tongue:

Zrób tak . Wydrukuj sobie jakąś kopie legitymacji, jakiś smakołyk zawiń w tą wydrukowaną legitymację zaklej i daj psu.

Wyczuje zapach i będzie chciał się dobrać i porozrywa kartkę . Weź jakiś kawałek gdzie nie ma pieczątki ani żadnego znaku szkoły

w sumie mam wzory legitymacji :smiley: Ale zejdź na ziemie i pomóż mi realnymi metodami…

robią zamieszanie z tymi legitymacjami pewnie nie chce sie jej i tyle,zamiast pomoc uczniom bo niektórym potrzebna jest do biletów miesięcznych to jeszcze utrudniają taka biurokracja i to w szkole