Nowa linia w formule programu Open Office Math

Witam!

Tak jak w temacie, mam problem nie tyle z utworzeniem nowej linii (formuła newline), co z zachowaniem spójności całości. Chodzi o to, że po wprowadzeniu nowej linii zależałoby mi na tym aby ostatni znak z poprzedniego wiersza został zachowany i przeniesiony do następnej linijki, natomiast formuła “newline” powoduje, iż zostaje przeniesiona całość równania od początku (włącznie z jego lewą stroną która dalej nie jest potrzebna). Chodzi oczywiście o napisanie działań matematycznych. Mam nadzieję, iż nie zagmatwałem za bardzo i można się jakoś połapać o co mi chodzi.

Pozdrawiam,

Wigless.

Może to średnio eleganckie, ale można wstawić odstęp po znaku relacji. A więc np.

delta = ` newline b^2 - 4ac

O to Ci chodziło?

Witam!

Niestety to nie to, problem jest taki, iż mam we wzorze:

%delta %eta rsub śr =sqrt{{((0,59 - 0,59)[{kg} over {m * s }])^2 + ((0,59 - 0,58)[{kg} over {m * s }] )^2 + ((0,59 - 0,62)[{kg} over {m * s }])^2 + ((0,59 - 0,57)[{kg} over {m * s }])^2 + ((0,59 - 0,57)[{kg} over {m * s }])^2 + ((0,59 - 0,63)[{kg} over {m * s }])^2 } over {6 * (6 - 1) } }

Pierwiastek z wielu elementów i pisząc go w jednym wierszu nie mieści mi się w marginesie strony, sposób który mi podałeś jest nieskuteczny gdyż nie przeciąga znaku pierwiastka i ułamka pod nim się znajdującego do następnego wiersza, ponadto (o ile nie przeginam ;p) fajnie by było jeśli by po przejściu do następnego wiersza zaczynał się on na wysokości znaku = (równa się) tzw. wcięcie. O ile jest to w ogóle możliwe, byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Wigless.