Nowa Matura tragedia

czy to nie jest tragedią że prawie 1/4 Polski nie zdała Matury bo mnie osobiście bardzo to przeraziło prosze o wasze opinie na ten temat

A tam tragedia zaraz.

Jak się uczyli tak zdali.

Nie ma co z tego robić wielkiego buum. Jaki minister edukacji takie wyniki matury 8)

Licea profilowane zaniżyły poziom :?

Szkoła niby zwana liceum a na poziome szkół zawodowych :?

Czego sie wymaga od tych ludzi :?

Nie 1/4 Polski tylko 1/5 wsród maturzystów. Trudno mi jest oceniać. Jednak kupiłem codzienną gazetę (nie bede reklamował) w ktorym podali przykładowe teksty maturzystów i mozna samemu to ocenić.

- Makbet był przyjacielem Edypa

- Antek z"Chłopów" miał romans z Boryną

- Żeromski był autorem słynnych wspomnien z czasu II wojny światowej

- Wójt i kilometr to podstawowe jednostki terytorialne w Polsce

- Na rózyczkę choruja tylko dziewczęta

Nie wspominając juz o ortografii co na forach, komentarzach i czatach jest masakrycznie

Od razu widać kto chodzi do zawodówki / licea profilowanego :lol:

PS. joke

Generalnie to właśnie zdawalność w szkołach takich jak Technika, Licea Profilowane i ZSZ ściągnęła średnią strasznie w dół… :frowning:

zależy jakie 8)

Moje reprezentuje wysoki poziom nauczania 8)

No napewno…hehe

na szczescie za takie teksty nie przyznaje sie ‘punktow ujemnych’, czyli bledow - po prostu w kluczu czegos takiego nie ma, wiec nie ma punktu

u mnie w liceum nie zdaly tylko dwie osoby - i to w maturze ustnej, natomiast pisemna zdali wszyscy :slight_smile:

W moim LO 100% zdało.

Ja bym powiedział, że w 70 % to wina uczniów, w 29 % systemu nauczania, a 1% to nauczyciele i inne rzeczy. Zwalanie tego na obecnego ministra edukacji “Pięknego Romana” :wink: to lekkie nieporozumienie. On jest ministrem od kilkunastu tygodni, więc jeszcze nie ma skutków Jego rządów na edukacją w Polsce. Nie jestem wszechpolakiem, ani nic z tych rzeczy.

Co do uczniów to jakby się przyłożyli choć troche do nauki to wyniki były by lepsze i nie było by takich głupot na maturach:

No, ale to że młodzież nic nie umie to wina nauczycieli. :wink: Takie jest rozumowanie większości ludzi.

Pozostaje tylko życzyć powodzenia na poprawkach. :wink:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I to jeszcze przy obniżonym poziomie wymagań.

Brawo dla reformatorów polskiej oświaty 8) 8) 8)

Masz maturę :arrow: czytać umisz, pisać umisz , na prześpiegi cię przysłali.

Niedługo praca magisterska bedzie na 10 stron maszynopisu :P:P:P

slyszalem wypowiec jakiegos profesorka w radiu

"… za moich czasów oczekiwano od nas wiedzy podczas zdawania matury

dzisiaj natomiast sparawa wyglad nastepująco

uczeń dostaje pytanie " co to jest zielone i przybite do ściany "

odpowiada " śledź pomalowany na zielono i przybity do sciany"

egzaminator sprawdza

ŹLE prawidłowa odpowieć to " karp pomalowany na zielono i przybity do ściany"

cytat moze nie jest doslowny ale sens napewno zachowalem

oddaje to w 100% to co sie wymaga dzisaij od maturzystów wiem bo przeżylem to w tym roku na wlasnej skórze i mam to szczeście że mi sie udało

Jednym słowem 1/4 czy 1/5 jak tam uważacie :stuck_out_tongue: Polski to **** Jedyna fajna rzecz w tym roku że ( nie wiem czy wszędzie ) uczelnie przyjmują bez egzaminów dzisiaj składałem papiery na studia dzienne na finologie angielską :smiley:

======================

:evil: uważaj co piszesz

monczkin

gratuluję wyboru kierunku studiów :stuck_out_tongue:

Na jakiej uczelni takie cóś wykładają :P:P:P

tfuu pomyliłem sie Filologie Angielską wykładają to coś np na AKADEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

a może filmologia angielska??

Czy fiologia angielska … a nie filologia angielska

Każdemu sie zdarza

Zdałeś maturę z matmy i polskiego? :shock:

…tylko język polski sobie odpuścili :wink:

Że co ?? a po co mi Polski i Matma skoro ważny jest Angielski tutaj ide http://www.pu.kielce.pl/znf/index.htm

Nie zdasz polskiego - nie zdasz matury :wink: