Nowa nagrywarka DVD nie czyta czystych płyt

witam. kilka dni temu kupiłam nową nagrywarkę DVD. system ją widzi, ale po włożeniu jakiejkolwiek płytki nie odczytuje jej. przy odczytywaniu czystej płyty DVD pojawia się taki błąd:

ffgfgph0.png

nagrane płyty czy też filmy odtwarza. co jest nie tak? proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Jak nagrywara jest na gwarze to ją na nią oddaj. Po co mamy się męczyć, jak oni to mogą :stuck_out_tongue: :smiley: .

W Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstaluj kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje nagrywarkę na nowo.

Jennifer ,

jaka to nagrywarka? (model i marka)

zaktualizuj firmware

viewtopic.php?f=7&t=224723&p=1482809&hilit=firmware#p1482809

o co chodzi?

Czysta płyta jest dla systemu nieczytelna.

Jak masz podłączoną tą nagrywarkę, położenie zworek i podłączenie na taśmie sygnałowej?

Przecież to normalne że nie czyta czystych płyt, ale wejdź w właściwości napędu zakładka–> nagrywanie–> włącz nagrywanie dysków CD na tej stacji.

Też myślę, że nie jest to nic nienormalnego, jeśli włączysz nagrywanie w tym napędzie, to powinno się zgłaszać okno “Okno zapisywalnego dysku cd” czy coś w tym stylu. Czysta płyta jest nieczytelna, u mnie też tak pokazuje stary lite-on, nowy LG (dvd). Ewentualnie powinno się zgłosić nero z oknem, jaką płytę utworzyć.