Nowa nagrywarka nie chce nagrywać płyt Cd

Niedawno kupilam nagrywarkę dvd LiteOn LH-20A3H. Płyty dvd nagrywa, natomiast cd niestety nie… Nie mogę nagrać w żadnym programie, nawet używając Windowsa czy Media playera. W Nero pojawia się napis że wymagany nośnik to Cd-R/Rw a nośnik znajdujący się w srodku to Cd-R i prosi o włożenie odpowiedniej płyty :? Probowałam z całym pudełkiem płyt (inny komputer bez problemu na nie nagrał). Gdy wkładam czystą plytę to automatycznie pyta się czy nagrać, niestety jest to niemożliwe. Czy to jakieś fizyczne uszczkodzenie lub błąd nagrywarki, czy może problem ze sterownikami itp? Proszę o pomoc bo nie wiem czy zwrócic nagrywarkę do sklepu.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Można by spróbować wgrać nowy BIOS do nagrywarki, niestety nigdzie nie znalazłem BIOS’a do tego moelu: LH-20A3H.

Sprawdź raz jeszcze oznaczenie modelu, czy na początku na pewno jest LH a nie DH? Bo nawet na stronie producenta nie ma żadnego BIOS’a do takiego modelu, ba nie ma tego modelu nawet na liście.

Tak więc sprawdź raz jeszcze oznaczenie modeli i jeśli faktycznie jest to model LH-20A3H, to proponuję oddać napęd do serwisu gwarancyjnego. Ewentualnie wcześniej możesz sprawdzić ten napęd na innym komputerze.

http://www.gral.pl/preview/LiteOn/Lite- … Czarny_14/

Wyglada na to że oznaczenie modelu się zgadza. Trudno, pozostaje mi oddać ją do serwisu. Dziękuję.

Tak widziałem te modele w sprzedaży, jednak na stronie producenta nie ma żadnego BIOS’a ani innego oprogramowania do tego modelu. Nawet w wyszukiwarce na stronie LiteOn’a po wpisaniu tego modelu nagrywarki wyszukiwarka nie zwraca żadnej odpowiedzi. Jest to bardzo dziwne, że producent na stronie internetowej nie przyznaje się do swojego urządzenia.

Google też po wpisaniu “Liteon LH-20A3H” nie zwracają żadnego linka do strony producenta, wszystkie wyniki prowadzą do sklepów komputerowych i ich ofert.

Możesz jeszcze spróbować zapytać na forum strony http://www.cdrinfo.pl, jeśli jest jakieś inne wyjście niż reklamacja, to oni powinni o nim wiedzieć. Bo jak dla mnie jedynym wyjściem jest oddanie sprzętu do serwisu albo jeszcze lepiej, sklepu w którym został on zakupiony - jeśli od zakupu nie minął długi okres czasu, to bardzo możliwe że wymienią Ci ten sprzęt od ręki - tak czy siak oni się wszystkim zajmą.