Nowa pamięć (problem z instalacją sterwników itp)

Mam taki problem, zkupiłem ostatnio kość DDR 1GB PC-3200 400Mhz firmy VRAMi. Po uruchomieniu komputera, zaraz po tym jak ładuje się windows wyskakiwała informacja iż prces zotał zatrzymany ze względu na bezpieczeństwo danych i jest to spowodowane zmianami w oprogramowaniu lub sprzęcie. Wykonałem pare czynności które były niżej podane i komp się ładnie odpalił, ale na tym się nie skończyło, chcialem zainstalować sterowniki do nowej grafy i nie mogłem bo w połowie procesu wyskakiwał bląd na temat procesu setup.exe, i na tym sie kończyła instalacja, tak samo było ze sterownikami do plyty głównej, o raz ogólnie przy instalacji większości programów. Czy może to być spowodowane uszkodzeniem kości czy może ram “gryzie” się z płytą? Dodam iż na innej kości (512) jest wszystko ok.

jakaś niekompatybilność.

nie wiem czy coś by to dało ale ja bym wsadził te nowo kupione ramy

i walną reseta Biosu

potem jak nie to troche pogrzebał w różnorakich ustawieniach

a jak nie wydałoby to bym se tym głowy nie zawracał

a ta inna kość ma taką samą częstotliwość ja ta twoja nowa ?

zresztą troche nie bardzo wsadzać na jedną płyte Ram różnych firm

Proszę podać pełna nazwe płyty

Chyba karty graficznej ?

Ale jakiej ?

Wynika z tego, że wymieniałeś kartę graficzna i pamięć RAM jednocześnie ?

Zacząłbym od początku

  • przywróć pierwotną konfigurację komputera i uruchom system

  • zainstaluj nowa pamięć RAM - uruchom system

  • wymień kartę graficzną, usuń stare sterowniki, zainstaluj nowe i uruchom system

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Reseta Biosu dawałem,Ta 512 ma inne częstotliwości niż 1Gb i nie łączyłem ich.

Dodane 29.03.2009 (N) 17:06

Asteriks, no tak, jest tu troche niejasności, mam płyte Gigabyte K8NS, 1GB włożylem przed wymienieniem karty graficznej z Radeona 9550 na Radeona HD3650, i na jednej karcie i na drugiej był taki sam efekt, problemy z instalacja sterowników i CCC, oraz innch programow. Więc włożyłem z powrotem 512 i zainstalowałem bez najmniejszego kłopotu.