Nowa platforma max 1200 zł

Intel Pentium Dual Core E2220 2.4 GHz (S775) BOX

jakas plyta z p31 albo p45

HDD seagate 500gb 32 mb

nvidia 8600 gt 256mb 256bit ddr3 silent

4gb ram ddr2 800 dual

500 watt modecom mc

dvd i monitor mam a takze obudowe z 4 wentylami po 12cm

prosze o info i pomoc ze wskazaniem czy to dobry konfig albo ewentualne propozycje z Waszej strony,

komputer bedzie uzytkowany do sieci,muzy,filmow i grania, gry typu bf2142 czy cod 4,nic wiecej na tym zestawie nie bedzie robione,

chcialbym sie zamknac w kwocie 1200zl ale jesli bedzie znaczne zwiekszenie mozliwosci sprzetu przy nie duzej roznicy cenowej to oczywiscie finanse sa:)

zastanawiam sie jeszcze nad takim zestawem ale nie wiem czy warto

z gory dziekuje za wszelkie propozycje konfigu

Gigabyte P35-DS3L, MSI P45 Neo3

Samsung F1 320 lub 640

lepsze od tego jest ATi HD2600XT, lub brać HD3850 PowerColor

a masz system 64 bitowy? 2x1gb 800 cl4 PDP LLK, OCZ Platinium Rev2, Muskhin HP

w cenie mc500 jest OCZ 500W rev2 lub Corsair VX 450

proc można na 2200 tańszy z 50 zł, zawsze można podkręcić

dziekuje za info,

bede mial xp pro 64 bita 4gb sie przyda na przyszlosc, bo nie zamierzam gonic konfigu za wymaganiami nowych gier poniewaz co pol roku trzeba by modyfikowac kompa:)

jesli chodzi o hdd to mam zaufanie do seagate i gdafe wole nvidia i radeon

Lepiej bierz Vistę 64 bit więcej sterów i jest po polsku, sam używam takiej Visty z SP1, problemów na razie nie widzę. Ram Mushkin XP-1000 Redline 2x2GB 300 zł.

Samsungi są dobre, na początku były lipne, obecne nie są awaryjne, są wydajniejsze i cichsze od Seagate.

czyli bez różnicy, chyba że od zbyt szybkiego pisania miało być niż, ATi obecnie najbardziej się opłaca, nie dość że nv klepie GPU na kiepskim materiale (padają masowo gł 8400/8600), używanie tv outa w 8600 powoduje często spalenie karty, problemy ze starami od ATi mogą być takie same jak z nv, osobiście to więcej razy miałem problem z nvidiami i sterami niż przy radeonach.

eee, przeciez to co podal Tobi to grafy od Radeona wiec w czym problem?

andreashess , jeśli nie spieszy ci się z zakupem tego komputera to wiedz że za nieokreślony niedługi czas (miesiąc, może dwa), powinny pojawić się e5200 (45nm 2mb catche fsb 200, 2,5ghz) w cenie właśnie e2220. A poza tym to co tobi podał zapewne do tego czasu się nie zmieni, no o ile kiedyś wyjdą radki mainstream’owe i lowendowe na architekturze r770.

przydatne info, fakt ze vista teraz jest najnowsza aczkolwiek windows pracuje nad wersja “siedem”:slight_smile:

chodzilo mi o nvidie:)za szybko pisalem:)

a co do procka, 2 miesicace moge sie wstrzymac, gorzej bedzie jak dadza cene zaporowa poniewaz te procki to bedzie nowosc,

a za nowosci sie przeplaca u nas niestety, ale poczekam,

chce miec tego kompa na kilka lat,

Napewno sprzedawcy będą próbować aby była możliwe zaporowa, ale na rynku jest e7200 które bądź co bądź jest określone jako wyższy model, tak więc więcej niż 250zł za e5200 chcieć nie mogą sprzedawcy już na starcie.

masz racje Mariosti:)

zastanawiam sie jeszcze tylko czy grafy do tego nie wziasc jakiejs nvidii 9600 zeby miala 256 bitow i jak najwyzsze taktowanie

To już lepiej 4850

Dlatego lepiej bierz Radeona HD4850 o wydajności GeForce 9800GTX a czasem nawet większej zależy od gry a cena mniejsza.

dziekuje wszystkim za pomoc:)

wezme ten zestaw jak wejdzie ten nowy procek:)

Ja też sie przymierzam do updatu zestawu na o ten procesor, bo jak się okazuje ASrock 4core-dual sata2 obsługuje już oficjanie e5200 i nieoficjalnie e7200, ale jako że płyta max fsb 300 wytrzymuje to tylko e5200 jest sensowne na niej :slight_smile: No i okazuje się że 8gb ddr2 obsługuje a nie 2… heh biosy cuda czynią…

zgadza sie:)

Mariosti* ASrock 4core-dual sata2 oficjalnie już obsługuje procesory E7200 i E7300 sprawdź http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= … ATA2&s=775 wczoraj zaktualizowali listę obsługiwanych CPU do E5200 dołączyli te 2 procki.Jednak lepszym wyborem będzie E5200 bo więcej się podkręci:)

No pewnie że tak, ma mnożnik aż 12,5 ! To oznacza ponad 3,3GHz na standardowym dla tej płyty fsb 266 :slight_smile: Z napięciem może być problem bez lutowania, ale może jakiś zmodowany bios może temu zaradzić, ewentualnie wystarczy że nie trafi się zła sztuka :slight_smile: