Nowa płyta czy to coś da?

(Turboadi77491994) #1

Witam, mam problem, a mianowicie; Przy parametrach podanych w podpisie zacina mi sie,np GTA SA które ma wymagania: Pentium 3 1100Mhz, 256 ramu, grafike 64mb. NA początku jak w to grałem to sie nie cieło, ale później zaczęło coraz bardziej ale mi to tak nie przeszkadzało, teraz to sie jechać nie da. Kiedyś zmieniałem procesor na 2,0 i nic nie pomogło, ramu dołożyłem, grafike zmieniłem z geforca4 zasilacz sie spalił to kupiłem chiefteca 450w, dysk nawet zmieniłem z ATA 40 na SATA 320 i nic nie dało. tal samo tnie mi sie 18 wheels pf steel co nie powinno, i carbon sie zaczął ciąć powoli a sie nie cioł. I tak myśle czy wymiana płyty głównej coś by dała bo tylko to pozostało jako winowajca(Opis kompa w podpisie).

Z góry dzięki

(adam749) #2

Wejdź w menedżer zadań (ctrl+alt+del) > procesy i wyłącz wszystkie niepotrzebne programy.

Zrób defragmentacje dysku (start > programy > akcesoria > systemowe).

(DraGoOonN) #3

wymiana plyty glownej raczej nic nie da..

procka zmien i ew. karte graficzna

(Turboadi77491994) #4

robiłem już to i nic nie dało

(adam749) #5

Ja kiedyś miałem podobny sprzęt (Pentium 3 933MHz, 384MB ram, GF 2 64MB) i jak był system na świeżo (bez żadnych programów w tle) to jakoś dało się grać, ale jednak przydał by się antivir, więc zainstalowałem NIS06 (chyba) i już się nie dało grać.

Więc wg mnie to sprzęt za słaby na takie gry, chyba że zainstalujesz 2 system bez żadnych programów tylko do grania lub przesiądziesz się na Win 98.

PS. System miałem XP Pro i też San Andreas.

(Turboadi77491994) #6

Kloega z klasy Ma Semprona 1,4 ghz GF4 64mb i 768 ramu i mu sie nie tnie Tylko że ja mam:

Intel Celeron D 1,7 s478

Asrock p4v88

Nvidia Geforce fx 5500 256mb

1024 ram

adam749 tamten co ty miałeś to był 2x słabszy od tego

(adam749) #7

Nie do końca. CPU trochę słabsze, ale więcej RAM.

(dudpis) #8

To Gta Sa to jakaś dziwna gra... Mi na moim obecnym sprzęcie tnie :|. Nie wiem czego to wina, wyłączyłem frame limiter, troche to dało, ale nie za dużo... Użycie procka, przed włączeniem gry 1-10%, temp w normie, buda chłodzona dobrze, zmieniałe stery do grafy - nic, directx najnowszy, mam xp prof.

(Turboadi77491994) #9

ale czy wymiana procesora czy płyty (na nowe oczywiście) dało by to coś? Bo do przyszłego roku zmieniać kompa nie zamierzam a teraz w ferie świateczne bym sobie normalnie pograł. Gry jeszcze co mi się tną to: Driver parallel lines, nfs pro street 18 wheels of stell i Euro truck symulator mam jeszcze undercover ale poza autem i licznikiem niczego nie ma ;p

(adam749) #10

W ten sprzęt nie ma inwestować. Żeby wymienić CPU trzeba praktycznie całego kompa zmienić (mobo, ram, GPU)

(Turboadi77491994) #11

http://allegro.pl/item484728005_pentium ... scott.html

Nad takim prockiem sie zastanawiam tylko nie wiem czy to by coś dało?

(adam749) #12

Ale wiesz o tym że musisz wymienić jeszcze mobo, ram i grafe?? To nie będzie 180zł tylko ponad 600zł.

Jak kupisz sam proc to go nie włożysz do kompa.

(Turboadi77491994) #13

czemu go nie włoże przecież pasuje pod parametry płyty max moge 800mhz proc na s478, a grafa co ma do tego wspólnego?

(adam749) #14

Jak ja miałem tego pentiuma to miałem na socket A (taki slot) więc go bym nie włożył. Jak masz socket pod tego Pentium 4 to bierz.

ALe nie kupuj tylko poczekaj aż ktoś inny się wypowie, żeby miec pewność na 100% że go nie wywalisz go kosza jak kupisz.

(Turboadi77491994) #15

ale załużmy że go kupiłem, podłanczam i czy mogło by być tak że różnicy nie brdzie?

(adam749) #16

Różnica napewno będzie, ale niewiem czy SA nie będzie się ciąć, bo ramy są wolne.

(Turboadi77491994) #17

na ramach mam 400mhz