Nowa płyta główna do starego kompa

Witam, naszło mnie ostatnio żeby sobie zrobić starego kompa tzn trzeba tam wymienić płytę i kupić pamięć RAM.

I teraz moje pytanie jaką płytę polecacie żeby można było do niej założyć procesor 1,3Ghz (taki posiadam) oraz grafike GeForce FX2.

Miałem ten model Aska SST-6821AP ale ona jest troche słaba tzn założyłem GeForca 128bitowego i wtedy mi się złącze grafiki spaliło no i max pamięci na tej płycie to 512mb.

Czekam na sugestie.

Pozdrawiam.

Do tego kompa nie opłaca się wymieniać płyty i wydawać pieniędzy lepiej kupić nowego kompa

rany…koleś mam nowego kompa, a że do tego potrzeba mi tylko płytę główną żeby działał to czemu mam jej nie kupić, a poza tym to co napisałeś to zwykłe nabijanie postów a nie odpowiadanie na temat

rany…koleś, skoro potrzebujesz złomu komputerowego - to uderz na jakieś allegro, i zakup dowolna płytę główną która odpowiada twoim potrzebom. Jednak nie znam płyty głównej pod s370, która obsługiwałaby więcej niż 512 MB RAM (no - może płyty serwerowe - ale one wymagają z reguły pamięci z kontrolą ECC). Co do AGP - to wypowiadać się nie będę - bo “GeForce 128 bitowy” to brzmi dumnie i nic kompletnie nie oznacza.

Ponadto podpisuje się pod opinią ahonen97 - z tym - że to oczywiście twoje pieniądze więc możesz je marnować w dowolnie wybrany przez siebie sposób.