Nowa płyta główna, kilka pytań

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie kilku zagadnień gdyż kupuje nową płytę i nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto.

1.Czy zintegrowana karta dźwiękowa 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec) będzie działać pod Windows xp? (wnioskuje z nazwy że raczej nie)

  1. CO oznacza standard ATX? Czy po sprawdzeniu wtyczki w zasilaczu którego teraz posiadam wystarczy aby upewnić się że kupie dobrą płytę główną?

3.Co to dokładnie jest złącznik IDE ATA i Serial ATA2?

4.Czy 500W zasilacz starczy do zasilenia procesora AMD Phenom II X4 945?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

  1. Jak będą sterowniki to będzie. Osobiście radzę unikać wynalazków VIA

  2. Standard zasilania. Teraz wszystkie płyty główne mają atx. Jest kilka wersji atx, ale tobie to nie ma znaczenia.

  3. złącznik? Może chodzi ci o kontroler, albo gniazdo?

  4. Zależy z jaką kartą graficzną i czy zasilacz ma na prawdę te 500W, a nie jakaś naklejka, aby naiwni ludzie się nabierali.

  1. VIA teraz robi świetne kodeki o wiele lepsze odsłuchowo od Realtek’a. Oczywiście że będzie działać na XP. Ogólnie wiem jaką płyte masz na myśli także warta swojej ceny, ASrock jak mniemam?

  2. Podaj markę a się przekonasz, jeśli Feel i inne wynalazki typu modecom premium/carbon można sobie darować i zbierać na nową zasiłkę

IDE podłączysz pod starsze dyski i nagrywarki SATA pod nowsze dyski i nagrywarki. Tyle na swoim poziomie powinieneś wiedzieć

no kartę grafiki mam Geforce 9800 gtx+ a zasilacz pentagram CAV-500-A12S 500W.

Z płytą główną trafiłeś :smiley: chcę kupić ASRock 770DE+ co sadzicie o niej?

Dzięki za pomoc!

Płyta najlepsza w tej cenie. Niezłe OC dobry kodek dźwięku wydaje się zwykłą budżetówką ale jednak to coś więcej, chipset też ma potencjał, no i przyszłościowa konstrukcja mimo że AMD 770+SB710 już nie pierwszej świeżości to starczy na parę lat i masz zapewnioną obsługę procków na AM3+ :slight_smile: Zasilacz bardzo dobry, spokojnie pociągnie zestaw.

No to dzięki za wszsytkie informacje! Bardzo mi pomogłeś!

Pozdrawiam!

No nie bardzo, bo ASRock 770 DE+ obsługuje jedynie pamięci DDR2, a procki na AM3+ będą miały tylko kontroler DDR3, nie tak jak obecne procki AM3 które mają dwa kontrolery DDR2 i DDR3, jak się planuje wsadzić procki AM3+ to trzeba brać inny model ASRocka czyli M3A770DE, ale do tego trzeba też pamięci DDR3 i procek który pasuje do AM3.

No tak myślałem o wersji na DDR3, bo w sumie tylko tym się różnią :slight_smile:

No to co w końcu?! mam procka z wtyczką AM2+ i ramy DDR2

w czym problem? :expressionless:

Spoko w niczym, prostujemy tylko wypowiedzi, twoja płyta będzie ciągła procki najwyżej z podstawką AM3 ale to po prostu info na przyszłość :slight_smile:

A dobra… to dzięki!

Temat do zamknięcia.