Nowa Płyta Główna ,- komp NIE działa

(system) #1

po zamontowaniu nowej Płyty Głównej Asus P4P800-VM (Intel 865G) SATA, LAN, KG, 6ch ,

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&sc ... suP4P800VM

w obudowie komputera i w niej procesora Celeron 1.7 GHz (400 FSB, L2 cache:128KB)

komputer nie ma żadnej reakcji , po prostu sie nic nie uruchamia [czarny monitor]****w parametrach jest że powinien go obsługiwać

http://support.asus.com/cpusupport/cpus ... del=P4C800

wyjąłem też kości pamięci , dysk twardy , CD-Rom , napęd Zip ,

poprostu sama płyta z procesorem ,

płyta ma wbudowaną karte graficzną

no i dalej nic

troche też nie mogłem dojść z podpięciem zasilania do panelu [czyli guzik do włączania i wyłącz. komp. resetowania itp]

Płyta ma dwa wejścia zasilania

ATX 20-pin

ATX 4-pin + 12V- czy to jest konieczne ???, w opisie to jest dodatkowe zasilanie dla procesora

mam zasilacz z takim dodatkowym kabelkiem , ale też nie wiem dokładnie którymi kolorami podpiąć , w zasadzie to go podpiąłem na chwile , ale też nic ,

czy płyta jest wadliwa , czy coś nie tak mam jeszcze w ustawieniach na niej , znaczy może kostki trzeba poprzekładać

może miał ktoś już coś takiego przy wymianie płyty g. ???

.

(Carrier2000) #2

a żadnych kostek nie przekładaj. Instrukcję od płyty w łapkę i zobacz czy CONTROL PANEL dobrze podłączyleś. Zasilanie 20-pin i 4 pin powinno byc podłączone i nie trzeba patrzeć na kolory przewodów tylko żeby zapadki pasowaly. Podłącz ram, hdd cd-rom i ma chodzić. No jeśli zasilacz jest ok i kabel sieciowy i nie zagra to może być płyta uszkodzona. A co do zworek to teraz są one standardowo ustawione już i to samo z biosem.

(system) #3

w zasadzie to płyta powinna ruszyć na samym procesorze , bo ma zintegrowaną karte graficzną , i powinien sie dać uruchomić bios ,

i teraz nie wiem co jest , bo żadnych dzwięków komp nie wydaje

a ewentualnie moge dać do sklepu do sprawdzenia po niedzieli .

mam jeszcze pytanie :

gdzie w necie można znależć zacisk , zatrzask , klamre - [czy jak sie towłaściwie nazywa - takie dwie klamry zaciskowe] co sie zaciska na obudowie procesora - konkretnie wentylatorze socket-478 , ułamałem sobie uchwyt ,

w sklepie to też trzeba będzie chyba raczej długo czekać ,