Nowa płyta główna nie chce odpalić

Witam

Ostatnio miałem problemy ze starym komputerem, więc wymieniłem płytę na Biostar A58ML, a do tego kupiłem procesor AMD A4-4000 i Ram 2GB GoodRama. Po włączeniu był taki sam problem jak poprzednio: żadnych dźwięków, monitor nie odbierał sygnału. Oddałem komputer dla znajomego, żeby spróbował podłączyć inny zasilacz, bo może to był problem. Dzisiaj zadzwonił do mnie i powiedział, że na jego zasilaczu jest ten sam problem. Nie wiem co za zasilacz ja mam, wiem tylko że wtyczka do płyty ma tylko 20 pinów. Wygląda na to że to coś z płytą. Co można w takim razie z tym zrobić?

Napisz jaki masz zasilacz, przecież pisze na jego budzie. Skoro masz wtyczkę 20 pin a płyta potrzebuje 24 to co chcesz uruchamiać ?

Akurat na ten zasilacz nie patrzyłem, nie był z mojego kompa, nie mam go też jeszcze w domu.

Czyli nowe płyty jednak już nie obsługują 20pin?

Płyta ma 24 pin i jeszcze dodatkowo zasilanie do cpu 4pin więc wątpię, że ci rozhula tego mobasa sama wtyczka 20 pin.

W starej płycie były normalnie takie same gniazda i w instrukcji było że te cztery są opcjonalne, a w instrukcji do tej było “recommended” czyli zalecane.

Może być tak, że na początku trzeba było zrobić Clear CMOS?

Komputer działa, okazało się, że na jednym złączu powinna być zworka, którą zdjąłem. Te złącze jest podpisane JCMOS1 więc myślałem że ta zworka jest żeby robić Clear CMOS.

A zasilacz marki “ZarazWybuchnę” ? Podaj markę/model zasilacza bo samą płytę da radę podłączyć na 20pin.

Komputer nie jest u mnie, więc nie podam teraz co to jest.