Nowa płyta główna obsługująca SDRAM

Witam.

Mam takie pytanie czy produkowane są jeszcze płyty główne, które obsługują SD-RAM’y? Chodzi o to, że chciałbym wymienić parę pod zespołów w komputerze. Mam 1 giga SD-RAM i chciałbym je pozostawić. Poza tym chcę wymienić jeszcze kartę graficzną powiedzmy na Radeona X1550 512mb DDR2 i procesor tutaj jeszcze nie jestem zdecydowany coś koło 2,5 Ghz.

Pod moją płytę główną karta graficzna podejdzie, lecz sprzedawca odradził mi brać 512mb, ponieważ… no właśnie, ponieważ? Dlatego właśnie interesowała by mnie taka płyta główna, pod którą wpiął bym swoje SDrki, grafikę i dowolny procesor 2,5Ghz.

I jeszcze zapomniałem dodać, czy jak zmienię płytę główną to Windows XP zainstaluje się bez problemu?

Pozdrawiam, MDi

Nie ma nowych płyt które obsługują ram SDRAM trzeba zmienić na DDR2.

Ile masz kasy na ten procesor, płytę główną i grafike :?:

Sprzedawca ci odradził kartę z 512 MB ponieważ tej pamięci nie wykorzystasz no chyba że pracujesz w rozdziałce 1600x1200.

Jaki masz zasilacz marka i moc :?:

Jeśli masz wersje OEM(a pewne masz) to zainstaluje sie bez problemu ;] tyle ze będzie to już PIRAT

Raczej grasz, 1550 to słaba karta oparta o gpu z 9550 (lub innej ze starszych).

Pod SDR płyty na S-462, pierwsze P4, nie ma sensu, DDR2 jest obrzydliwie tani np Muskiny 1 GB 667 na chyba 6 warstwowym PCB chodzą po 180 zł, A-Datay ~130 zł.

dlaczego tak sądzisz??

ja zmieniłem płyte bo stara padła i bez problemu mi winde aktywowali ponownie i napewno nie jest ona piratem!! zawsze moze ja popsuc sam :stuck_out_tongue:

Pan Scoripo wytłumaczył mi dużo rzeczy, za co mu bardzo dziękuje.

Ale jeszcze chciałbym wiedzieć parę rzeczy, a więc:

Wersja Windows, którą ja posiadam nie jest wersją OEM.

Pan Tobi coś mi tutaj napisał w ogóle nie wiem o co chodzi, ale zaraz nad tym pomyśle… Mówisz, że 1550 jest słabą kartą, a mógłbyś polecić jakąś inna? I teraz to, czego nie rozumie S-462 chodzi Ci o płytę główną tak? W ogóle jak możesz to rozwiń to troszkę. Jeśli chodzi o P4 hmm znalazłem kilka, lecz nie wiem za bardzo, o którą wersje chodzi i czy ona pójdzie na mojej płycie głównej bądź na S-462?

Po co samemu psuć? Przecież można powiedzieć, że się spaliła, kto to sprawdzi?

A wie może ktoś czy GeForce FX 5200 obsługuje Direct3D?

Jeżeli chodzi o DDR2 to znalazłem GoodRam 1GB za 109zł http://www.proline.pl/shop.php?prodid=D … B+5300+667

Jak piszesz o tym GeForce - to powiem że nie jest to dobra karta… Już lepiej coś z serii 6… lub dozbieraj i kup coś z 7…

Fundusz?

Tak, płyta główna pod nieco już archaiczne Athlony/Durony na socket 462

Obsługuje ale to strasznie słaba karta.

Podaj fundusz, co chcesz zmienić, i jaki masz zasilacz.

Ten GeForce to taki offtopick mały, zapomnijmy o nim już, tylko chciałem wiedzieć czy obsługuje.

Chodziło mi o to, że jak bym zmieniał płytę główną na inną, ale to też nie ważne.

Fundusz to coś około 1000 zł.

Jeśli chodzi o tego S-462, podepnę pod niego 1 Giga ramu, ale czy będzie pod niego jakiś procesor minimum 2Ghz? Jeszcze tak troszkę o tym P4 porozmawiamy? :stuck_out_tongue:

Chciałbym wymienić tylko kartę graficzną, która będzie obsługiwała pixel shader 3.0 i Direct3D (256mb) i procesor (socket 370) minimum 2,0Ghz. Prawdopodobnie jest to nie możliwe… :stuck_out_tongue: W ostateczności zgodziłbym się na wymianę płyty głównej no i te Ramy… Taki sentyment mam do nich :stuck_out_tongue: mogłyby pozostać.

Zasilacz mam Pronoxa, ale jakiego powera ma to nie wiem gdzie to mogę sprawdzić? Na obudowie (zasilacza) nic nie piszę.

za 1000 to się nie opłaca ładować $ w stare rzeczy i do ramu żeby się przywiązać :E

Proc Athlon 64 X2 3600+ Birsbane, 1.9 GHz, ale na cyferki od dawna się nie patrzy ~250 zł.

Płyta Abit KN9 nF4U 230 zł

Ram 1 GB A-Data lub Muskin 667

Karta GF 7600GS Galaxy Zalman lub Palit Sonic 256 DDR3 ~300 zł

Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF 150 zł.

Reszta buda itd ze starego.

a sądzę tak bo jestem już troche doświadczony :stuck_out_tongue: wersja oem zaakceptuje wymiane dysku, procka, karty graficznej, ale zeby wymiane płyty gł… sie jeszcze z takim przypadkiem nie spotkałem :stuck_out_tongue:

no to nie powinno być problemów z instalacją

Albo może pomożecie mi tak dobrać pod zespoły żeby mi płynie chodziła (na full o.O :roll:) gierka Neverwinter Nights 2?

Wpadłem na taki procesor, lecz czy ktoś mi może powiedzieć czy on pójdzie na mojej płycie głównej? Niby pisze, że pod socket 370, ale pisze także, że pod socket A i nie wiem jak to rozumieć:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=197307430

a ja wymieniałem płyte bo padły kondensatory elektrolityczna . zadzwoniłem do ms i wytłumaczyłem o co chodzi i bez zadnych problemów zaktywowali mi system oem.wiec nie jestes tak doświadczony :stuck_out_tongue: jak ci sie wydaje.

:shock:

Czowieku za 1000 zł na poważnie masz zamiar składać kompa na AXP?

kupowanie gratów za 1000 zł to już nie jest śmieszne, a głupie.

chłodzenie jest kompatybilne z 370

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neverwinter_Nights_2

Athlon o niższym taktowaniu jest lepszy od P4 2.4 i ma 2 rdzenie.

haha :stuck_out_tongue:

No dobra chyba jednak kupię sobie nowego kompa, ale powiedzcie mi, od czego to zależy, żeby mi ten Neverwinter 2 płynnie chodził. Mam teraz:

Radeon 9600Pro 256mb,

1Giga potężnego SDR,

Celeron 1,3Ghz.

Czy to zależy od procesora? W grze ustawiłem wszystko, co się dało na minimum albo wyłączyłem, a ona dalej mi się troszkę przycina, a jak już dojdzie do jakiejś większej bitki to już całkiem masakra ;|

Człowieku jak masz 1000 zł to ten zestaw co podał Tobi jest świetny !!

a skąd wiesz jak mi sie wydaje? :stuck_out_tongue: napisałem ze jestem troche doświadczony a troche robi różnicę :wink:

PS

No jeśli zadzwoniłeś do microsoftu… to rozumiem

Pozdrawiam!