Nowa plyta glowna-problem

witam

mam taki problem-wymianilem plyte glowna i system nie chcial wstac, wrocilem wiec tymczasowo do starej. Bardzo mi zalezy na programach, poczcie, ustawieniach - co mam zrobic? Czy instalacja naprawcza cos da? A moze automatyczne odzyskiwanie systemu? Albo zrobic kopie zapasowa, postawic raz jeszcze system i potem ja przywrocic? Prosze o pomoc

stas19 - proszę używać na forum polskiej pisowni.

Wstać czyli??

Opisz swój problem, w którym momęcie system się zatrzymuje??, Czy komp w ogóle się włancza??, czy wydaje standardowe 2 piknięcia biosu czy może więcej??, Czy formatowałeś dysk po zmianie płyty głuwnej??

Ja się wcale nie dziwię, że nie wstaje system - jeśli nowa płyta główna znacząco różni się od starej, to Windows sobie nie poradzi z taką zmianą. Powinieneś przed wymianą zarchiwizować wszystkie dane i po wymianie zainstalować system od nowa.

Skoro teraz masz tą stara płytę, to skopiuj ważne dane, a potem wymień płytę na nową i zainstaluj system od nowa.

Komp sie wlącza, bios sie ładuje, pika elegancko i zaraz na samym początku jak się system zaczyna ładować pojawia się na chwilę blue screen i się od raz restartuje.

Byłeś o coś proszony.

Zrób kopie danych i najlepiej postaw świeży system,możesz również spróbować jego naprawy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

reinstalka się kłania. To najbezpieczniejszy sposób

przed zmianą płyty głównej, nalezało odisnatlować sterowniki od stareh płyty głownej, Panel sterowania-> system-> Sprzet-> Menadzer urządzeń, Urządzenia systemowe usuń wszystko co jest związane ze starą płytą głowną

Kolejną sprawą jest usuniecie z dodaj/usuń programy rzeczy które dotyczą się starej płyty głownej :wink: