Nowa poczta Microsoftu źle wyświetla czcionkę


(Wojtek7878) #1

Witam mam problem z nową pocztą Microsoftu. Źle wyświetla czcionkę, po pierwsza polskie znaki nie pasują (są pogrubione) a po drugie jest jakby szersza niż powinna i bardziej mdła. Standardowo pomyślałbym że to ich wina ale co dziwne poczta ładuje się prawidłowo po czym po 1-2 sek ekran miga i czcionka się sypie. Przeglądarka Google Chrome (najnowsza wersja). System Xubuntu 12.04. Fota z porównaniem (udało mi się uchwycić te moment 1-2 sekundowy): http://zapodaj.net/images/d82ba4f859f6d.png


(nnick) #2

Akurat czcionka to naprawdę problem po stronie kodu strony.


(cinkibolek) #3

Nic nie w kodzie strony, tylko użyli czcionkę która ma koślawe "ę", więc czcionka zrąbana, pytanie czy u niego tylko, czy po prostu ta czcionka taka już jest. Na windowsie jest ok, więc pewnie xubuntu ma akurat w tej czcionce zrąbane te niektóre litery. Spróbuj podminić te czcionkę w systemie na tą z Windows.

Chociaż nie rozumiem o jaki "moment sekundowy który udało Ci się uchwycić" chodzi, myślałem że chodzi o "ę" w Usunięte.


(Wojtek7878) #4

Poczytałem trochę i niektórzy mają problem z tą czcionką również windowsie (u mnie akurat na win 7 działa). Moment sekundowy czyli chwila po załadowaniu strony gdzie czcionka wygląda normalnie i za chwile się "psuję".