Nowa wersja firefox 29 strasznie wolno chodzi

Witam,

Nie wiem czy u was też tak jest ale u mnie nowa wersja firefox 29 wolno chodzi. Otwieranie stron, dodanie komentarza itp, wolno otwiera się. Nawet na pocztę Gmail długo czekam aż  ukaże się strona logowania(w tym poczty). Jutro może rozbię reinstall, jak będzie tak samo, wrócę do stabilnej wersji 28, która lepiej chodziła. Na drugim kompie lepiej chodzi firefox ale zerwało połaczenie bo długo wczytywała się strona. Porażka z tą nową wersją.  Jak jest u was?

U mnie nowa wersja chodzi nawet lepiej niż starsza. I tak za co dzień korzystam z Opery. Tobie też ją polecam. Posiada funkcję Turbo, a więc internet będzie przyspieszony. 

Odhacz w opcjach “Korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeśli jest dostepna”

U ciebie szybciej działa? Dziwne, Na XP wolniej a na 7 szybciej chodzi ale firefox wiesza się. Firefox staje się gorszy z wersji na wersję. Ale jak pisałem. Zdeinstaluje jutro, i ponownie zainstaluje. Jak tak samo będzie, to wróce do stabilniejszej wersji, która lepiej chodzi. Chrome szybciej ładuje niż FF. Ja na codzień uzywam FF bo mam zapisane zakładki. Nie wiem czy jest eksport do chrome.

 

Nie nie ma akceleracji sprzętowej w nowej wersji ale mam zaznaczone firefox health.

U mnie jest podobnie, z tym, że Firefox wolno chodzi na Windowsie. Natomiast ten sam Firefox uruchomiony na systemie Xubuntu działa jak wściekły. Sam jestem porażony różnicą.

Ale tutaj mówię o sposobie działania samego programu.

 

Ty napisałeś, że wolno wczytują ci się zasoby sieci. Proponuję zrobić skanowanie FRST, logi z tego programu umieścić w dziale “Bezpieczeństwo” i poczekać na odpowiedź specjalisty - to może być jakaś infekcja.

Infekcja? raczej nie, skanowalem adwcleaner i wykrył małe robaki na xp. Na szybszym kompie gdzie jest 7 nic nie wykryło. Poza tym w procesach mam plugin-container.exe. Poczytam sobie co to za proces.  Zawiodłem się na nowym firefoxem, spada na dno.

Ano widzisz …u jednych śmiga (jak u mnie) u innych nie. Myślę że to polega na różnicy w sprzęcie. Ja naprawdę jestem mile zaskoczony szybkością nowej wersji. Win 8.1 x64.

No lepiej działa ale nadal wolno wczytuje. Wszedłem w about.config i dałem dom.ipc.plugins = enabled na false

Wykonaj speedtest i podaj prędkość internetu. 

Może dlatego tak wolno ładuje. 

Sprawdź jak chodzi na innej przeglądarcę. Np, Opera czy Google Chrome. 

Speedtest pokazał szybkośc łącza na 8MB/s. Opera szybciej działa ale nie mogłem się zalogować na forum, w chrome gdy chce się tu zalogować to ekran logowania jest na białym tle bez styli i gdy podaje login i hasło to lipa. Ale szybciej działają niż niedopracowany firefox , znaczy wersja 29.

A na szybkość FF ma wpływ ilość zakładek? Bo ja mam po 50 w każdej folderze.

http://www.ubuntu-pomoc.org/przyspieszenie-dzialania-przegladarki-firefox/

Wypróbuj triki podane w powyższym linku. Na koniec uruchom ponownie Firefoxa. Daj znać jak działa

Hmm dziwne, teraz zalogowałem się na innym kompie przez Chrome i ok, ale na tym starszym to nic, lipa. Już bawiłem się w te about.config. Nie daje tego efektów gdyż na starszym kompie mam 2GB RAM a na nowszym z którego teraz pisze jest 8GB i 64bitowy system Win7. Na tym firefox 29 działa dobrze;)