Nowe chłodzenie do GeForece 7300GT


(Piotrkijak) #1

Witam, chcę sobie zakupić nowe chłodzenie do wyżej wymienionej karty, ponieważ uszkodziła się jedna z łopatek i strasznie denerwuje mnie dźwięk ocierającej łopatki o radiator. Czy to chłodzenie: http://auction.mail.ru/item1018507031_nowe_zalman_vf700_alcu_wentylator_na_vga.html przypasuje do tej karty? Jeżeli tak, to czy dobre będzie do jej wychłodzenia przy fabrycznym taktowaniu? Jeżeli nie jest dobre, bardzo proszę o podpowiedziane jakie będzie dobre. Fundusz jakim dysponuję to 50-60 złotych, ponieważ moim zdaniem nie opłaca się inwestować w tą kartę więcej kasy.


(Mrylec) #2

spokojnie wystarczy jak dla tej karty :slight_smile: po zamontowaniu będziesz mógł dość wysoko ponieść taktowanie rdzenia :slight_smile: ale na pamięci nie licz za bardzo :wink:


(askow) #3

Może Arctic Cooling Acecelero L2 Pro.


(Gural7) #4

Podkręcenie rdzenia daje całe nic,jak pamięci nie pójdą za bardzo,to nie opłaca się wogle kręcić.


(Piotrkijak) #5

W oc nie mam zamiaru się bawić, ponieważ karta idealnie sobie radzi z grami w które gram, tak więc nie widzę potrzeby katowania procesora i pamięci wyższym taktowaniem. Dzięki za odpowiedzi, sprawdzę też tego Arctic Cooling'a, i być może faktycznie skuszę się na niego, bo mam pastę tej firmy i jestem bardzo zadowolony z jej osiągów. Tą kartę graficzną bez problemowo wychłodziła mi do 39 stopni, a procesor Pentium IV 3,00GHz Prescott z 65-70 stopni do 56 i w stresie nie przekroczył mi jeszcze 60 nawet przy 100% obciążeniu...

/edit

Ten Arctic Cooling Acecelero L2 Pro odpada, bo na stronie cooling.pl pisze GeForce 7300GT(non agp), a ja właśnie mam tą kartę pod agp i nawet nie wiedziałem, że wyszła jeszcze pod pci express.

-- Dodane 03.07.2010 (So) 10:55 --

A co sądzicie o tym? http://www.aac.com.pl/revoltec-vga-cool ... p-796.html


(Gural7) #6

W tej cenie to lepiej brać wymienione L2 od AC albo Zalman którego wymieniłeś.


(askow) #7

Nie, żebym się upierał, ale sam miałem Palita 7300GT na agp i na pewno acelero L2 styka.


(Piotrkijak) #8

Do dlaczego na cooling.pl jest 7300gt (non agp)?


(askow) #9

Myślę, że chodzi o dodatkowe zasilanie karty. Palit je ma. Na pewno wiarygodną informację uzyskasz od sprzedawcy. Jest ich kilku. A znalezienie chłodzenia dedykowanego do Palita GeForce 7300GT graniczy z cudem. Poza podawanym napięciem jakie znaczenie może mieć rodzaj gniazda do rodzaju chłodzenia - wiatrak, to wiatrak radiator, to radiator. Na pewno znajdzie się ktoś, kto zna się lepiej ode mnie.

Pozdrawiam.


(Eidems) #10

Więc chyba nie będzie pasowac, ale te juz powinno

http://www.cooling.pl/revoltec-vga-cool ... ory=103_96


(Piotrkijak) #11

Dzięki za pomox. Jeszcze zrobię tak, że zapytam się eksperta sklepu cooling czy przypasi tamto chłodzenie.