Nowe chłodzenie na C2D 4300 (chodzi o kręcenie)

Ok, tylko że ten mój wentyl fabryczny :-D… ma jeszcze opcje w biosie, że chodzi tylko wtedy kiedy jest to potrzebne, czasami jeśli jestem tylko na pulpicie, w ogóle sie nie rusza nawet. włączę grę od razu pokazuje na co go stać… 8)

Jak już kupie tego Pentagrama … To do tego od razu pastę Arctic Silver 5… Jednak nie chce żeby były to pieniądze wyrzucone w błoto… Jeśli okaże się np. że będzie mniej wydajny od boxowego :/… Plus jeszcze RADIATOR zostawić boxowy czy całość montować tego Pentagrama?

Plus jeszcze RADIATOR zostawić boxowy czy całość montować tego Pentagrama? Co to znaczy? chciałeś zostawić boxowy radiator i zamontować jakąś część (wentyl) z pentagrama)? Może lepiej żeby nowe chłodzenia zamontował CI ktoś kto się na tym zna.

Ale jak jest wydajny to czemu problemy z montażem (wyciągniecie płyty głównej z obudowy) ma być problemem ? (mówię o Hp-120)

przeczytaj recki dotyczące HP120 praktycznie w każdej jest mowa o trudnościach z montażem i w cale nie chodzi tu o wyjęcie płyty.

Sam sobie potrafię zamontować chłodzenie… Po za tym, chodziło mi o to… bo ktoś coś tam napisał… chodzi mi o to, czy odpiąć wiatrak z zestawu Pentagrama i przykręcić go do obecnego radiatora?! Czy montowac od razu cale chłodzenie?! I czy jest na 100 % cichsze od mojego boxowego?!

na maxymalnych obrotach i tym dołączanym wiatraczku gwarantuje Ci że będzie głośniejsze. (chyba, że będzie chodzić na najniższych obrotach, ale wtedy to bardziej arctic freezer 7 bardziej opłaca się kupić) … do zestawu otrzymasz regulator obrotów, troszkę nie poręczny.

jeżeli wymienisz na Acutake (koszt 14zl) to na pewno będzie cichsze i lepiej chłodziło od Twojego box’a.

Jeśli mowa o pentagramie to tylko i wyłączenie Karakorum.

Alternatywa to Thermalright HR-01 + wentyl 120cm.

Czyli kupić ten Pentagram, odpiąć od niego wiatrak, kupić Acutake, przypiąć go do radiatora z Pentagrama, posmarować proca pastą termpoprzewodzącą Arctic Silver 5, pozbyć się boxowego chłodzenia… I wtedy bez problemu mogę kręcić, nie martwiąc się o temperatury, czy spalenie procka i głośność wentylatora ?? :razz:

Teoretycznie tak ale musisz nałożyć dobrze pastę i ją wygrzać.

Wygrzać?

Wygrzać? Arctic Silver 5 pełnie swych możliwości ma po ok. 200 godzinach wygrzewania. Czyli dopiero po ok. 200 godzina od nałożenia procka i zamontowania na nim chłodzenia. Temp. spada o kilka stopni. Jesteś pewien, że prawidłowo jesteś w stanie zamontować nowe chłodzenie, bo nadal mam poważne wątpliwości gdyż brak Ci podstawowej wiedzy, żeby później nie było płaczu.

No, może lepiej poproszę kogoś o zamontowanie ;). Czyli… tylko zdobędę kasę, to kupuje tego Pentagrama, wiatraczek Acuteka i pastę Arctic Silver 5. Dzięki :slight_smile:

Ja na Twoim miejscu nie zmieniałbym chłodzenia procka. Też mam taki sam procesor i podkręciłem go do 3GHz. Wszystko działa na BOXowym chłodzeniu, a temperatura w stresie nie przekracza 42*C. A za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym wentylatory na obudowę

Jak masz na boxowym chłodzeniu taka temperaturę to albo zmień program do odczytu temp. albo sprawdź czy oby na pewno chłodzenie dobrze leży na procku. Moge Ci powiedzieć ze masz co najmniej o 10* za niskie temp.

Co was na thermalright’y ludzie napadło i na “wygrzewanie” as5?

Scythe mugen, wydajnością bez problemu pokonuje bezpośrednich konkurentów cenowych i ma odrazu dobry cichy wentylator. Wiem że fajniej jest polecić chłodzenie które rzadko się poleca bo brzmi profesjonalniej, ale nie ma sensu odchodzić od sprawdzonych i dobrych rozwiązań.

A co do pasty to przecież wiadomo że po tych 200h nie można spodziewać się cudów, -3 stopnie max, zalman stg-1 nie wymaga tego, łatwiej się nakłada i jest nieco wydajniejszy, przy niewiele wyższej cenie…

Każda pasta wymaga wygrzania ale widać że ty o tym nie wiesz

Nie nie każda, zależy to od składu (trudne słowo)chemicznego.

Powinieneś wiedzieć że nie ma w przypadku komputerów wielkiego pola do popisu jeśli chodzi o zmiane właściwości fizycznych past termoprzewodzących bo poprostu procesor osiąga za niską temp. a dodatkowo pasta ma dać się potem usunąć i nie utrudniać demontażu chłodzenia, w odróżnieniu od klejów termoprzewodzących które to z kolei też nie polegają na wygrzewaniu tylko na reakcjach chemicznych (mieszalne kleje).

Z kolei jeśli jest źle nałożona i zostały w środku pęcherzyki powietrza to nic nie pomoże.

Wenty w obudowie już mam 2 :). W takim razie nie tracę kasy, lepiej odkładam na sound blastera se… a jak zostanie, to jeszcze ochraniacz na zęby xD… W sumie starczy mi jak podkręcę go do jakiś 2,6 ghz. 8)