Nowe Chrome 16, a pozostałości po poprzedniej wersji 15.0.x

Witam i pozdrawiam

Mam pytanie, wczoraj zainstalowałem przeglądarkę Google Chrome w wersji 15.0.874.121, dziś wieczorem zaaktualizowała mi się do nowej wersji 16.0.912.63.

Czy mogę z usunąć z katalogu C:\USER\AppData\Local\Google\Chrome\Application pozostałości poprzedniej wersji, bez szkody dla pracy całej przeglądarki.

Dodaje jeszcze zrzut co z pozostałości po wersji 15.0.x mogę usunąć bez szkody.

image_id: 4185

Tak, możesz usunąć katalog z nazwą/numerem starszej wersji.

… i będzie spokój aż do następnej aktualizacji :-). Chrome zawsze przy aktualizacji zostawia folder z poprzednią wersją programu, żeby było można się w razie jakichś problemów cofnąć.

Wtrącam się w wątek w zasadzie tylko po to, żeby zasugerować że to nie ma większego sensu - Chrome aktualizuje się na tyle często, że w zasadzie co chwila trzeba by tam zaglądać i kasować “stary” folder.

@goomish, racja, ale duża częstotliwość aktualizacji tyczy się raczej wersji innych niż stable (która wychodzi chyba co 6 tygodni, czyli czystki raz na 1,5 m-ca nie jest szczególnie częste i można by tą czynność wykonywać wraz z resztą odśmiecania systemu), a przy “wyrobieniu sobie” harmonogramu można dokonywać aktualizacji nawet rzadziej (pozbycie się aktualizatora google’a ze startu wraz z systemem skutkuje najprawdopodobniej aktualizacją jedynie w momencie otwarcia okna informacyjnego, przynajmniej tak mi się wydaje, bo może za rzadko korzystam ze swojej wersji GC i tego nie zauważyłem ;)).

Swoją drogą jakoś nie widzę sensu pozostawiania katalogu poprzedniej wersji, argumentując to potrzebą cofnięcia ze względu na jakiś problem z aktualizacją, ponieważ… jak takowe cofnięcie się przeprowadza (pytanie raczej retoryczne w moim przypadku)? Coś mi się wydaje, że ZU szybciej odinstaluje przeglądarkę i spróbuje zainstalować ją na nowo, niż będzie szukał w sieci sposobu na cofanie “się czasie” (choć pewnie wystarczyłoby zmienić nazwę dla pliku “old_chrome.exe” na taką bez prefiksu “old_” ;), ale to raczej sposób nie dla ZU, choćby ze względu na miejsce instalacji GC, które standardowo jest w ukrytej lokalizacji).

PS. Na dobrą sprawę, jeśli ktoś “nie lubi” jak mu GC pochłania “niepotrzebnie” dużo miejsca na dysku, może dodatkowo usunąć:

-zbędne lokalizacje/tłumaczenia z katalogu “locale” aktualnej wersji

-cały katalog “installer” aktualnej wersji (znajduje się tam sporej masy paczka instalacyjna danej wersji, ostatnio zajmuje chyba około 85MB)

do tego to co zostało wcześniej podane, czyli katalog starej wersji (plus “old_chrome”), co łącznie spowoduje odzyskanie gdzieś blisko 200-250MB