Nowe części do 450 zł

Witam, w końcu przyszedł najwyższy czas na modernizację PC. Na początku chciałbym uwzględniż iż moje fundusze są małe, więc nie mogę przeznaczyć nawet tych 600 zł. I dlatego, chciałbym się Was poradzić co kupić, nowego za max. 450 zł. Chodzi mi o procesor, płyta główna, RAM, no i może karta graficzna. Tak, aby komputer wystarczył mi na rok, czy dwa. Nie zależy mi na super sprzęcie, ale ten który obecnie posiadam jest już troszkę przestażały. Wymieniałem już kartę graficzną, więc, nie jest konieczne kupno nowej. Najlepiej byłóby gdyby obecna pasowała do płyty głównej. I przydałaby się jakaś nowa obudowa,widziałem nawet fajne, za 60 PLN. Mianowicie obecnie mam taki sprzęt:

AMD Athlon XP 2.0 Ghz,

GF 6200 128mb,

MSI KT4AV,

256 RAM (chciałem kupować, ale nie wiem czy jest sens na tej płycie)

Segate 80 GB.

Jak już wspominałem, chciałbym się zmieścić w kwocie 450 PLN.

które mógłbys zrobić to wymienić grafike na nowszą i dorzucic pamięci, ale radziłbym Ci schować te pieniądze do skarpety, dorzucac od czasu do czasu i kupić nowy sprzęt, w ten nie ma raczej sensu inwestować

sprzedaj to co masz - około 300zł uzyskasz…

następnie :

foxconn z integrą 6100 am2

4000+ brisbane x2

160gb wd sata2

1gb ddr 667 goodram,a-data,kingmax ddr2 w jednej kości

obudowa

amacrox, modecom mc 350W.

nagrywarka nec.

A tak myślę sobie, jak mam kupić komputer to kupie, ale chyba później. Wszystko potanieje, tak myślę. I bym sobie zakupił nowy sprzęt. A teraz kupiłbym RAMu. Nie gram w gry, a jak już to nie jakies nowości. Nie interesuje mnie to :slight_smile:

PS. Czy jest możliwość kupna jakiegoś procesora do tej płyty głównej, którą mam obecnie?

nie opłaca się ładować w tego trupa :-).

ale pojawi się nowy sprzęt, nowe technologie a zakup pośredniej czy starej nie będzie znów opłacalny :-).

Tak, ale jak kupię teraz sprzęt to za rok to nie będzie za nowy :slight_smile:

A znów jak kupie później w o połowę mniejszej cenie to będzie to samo, tyle że taniej i później. Ale cóż, zobaczę. Teaz nie mam zbyt duzo pieniędzy.

ale będzie wystarczający do większości domowych zadań, dokupisz kolejny 1gb zamontujesz nową kartę graficzną i będzie dobry sprzęt.

Mhm, to co teraz kosztuje niespełna 400 zł, 4lata temu kosztowało 3000zł. :slight_smile: Mam nawet fakturę… I to było z GF MX440 :slight_smile:

Nie wiem co sądzić o płycie, bo jak by wytrzymała to i owo to ok. Pójdzie na niej max. 3 gb RAM. Tylko czy możnaw nią włożyc procesor, bądź kartę. Mam pytanie odnośnie właśnie tego. Wiesz może co można w to wpiąć? (Procesor, karta graficzna)

można, ale uściślijmy masz Athlona 2Ghz czy 2000+ ?? możesz wstawić bartona mobilnego 2500+ np. po upewnieniu się że płyta go obsłuży (aktualizacja BIOSU) lub innego Bartona…

graficzną ?? wsadzisz nawet x1950pro AGP ale po co ?? platforma ta ma słabą wydajność podzespoły są drogie do niej.

jakby to podliczyć to można by sprzedając to co masz skusić się na platformę AM2.

jak chcesz zwiększyć wydajność swojej maszyny to kup 1gb ddr1 400 w dualu + 7300GT od Palita AGP - wystarczy.

ktoś cię mógł oszukać (naciągnąć).

Może, ale drogo było jak… Pomińmy to. Mam Athlona Xp 2400+. RAM chciałem dokupić, ale z tego co słyszałem będzie to DDR 400. A mógłbys mi przybliżyć co ma znaczyć “w dualu”? :slight_smile:

dual :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

2x512 goodram ddr400 załatwi sprawę :-).

1 GB razmu załatwi sprawę? Ale czego ? :wink:

I czy 2x DDR 512 mb będzie współpracować z tą kością któą mam? Bo ma jakies oznaczenie, którego nie jestem w stanie pojąć :slight_smile: SDRAM DDR… :?

jej nie biorę pod uwagę oddaj ją sprzedaj co kolwiek.

to standard ddr 400

tak załatwi, marka Goodram.

No więc jak powiedziałeś, tak zrobię. Ile będzie to kosztowało?

Będzie kaska, będzie PC. Teraz RAM.

allegro.pl :

http://allegro.pl/item262695710_goodram … _nowa.html

2x

lub od razu w dualu choć nie wiem czy chipset via kt400 w ogóle obsługuje dc.

Nie obsługuje dual. Czytałem, że lepiej kupić jedną kość 1GB, bo z 2x 512 moga byc problemy.

bzduuuryyyy :slight_smile: bierz 2 kości.

Skoro bzduuury :wink: To biorę 2. Starą będzie trzeba wyciągnąć, bo albo nie będzie działać nic, albo bardzo wolno.