Nowe części do komputera ;)

Witam otóż jestem zapewne 1 z wielu osób którzy posiadają ten problem co ja, a mianowicie, Chciałbym pokupić części do komputera, nie miał żadnej nowej od ponad 5 lat!! I chciałbym kupić nówki ;).A więc tak to są moje części na dzień dzisiejszy:

Karta graficzna: Nivida GeForce 6800 XT (niestety od 4 dni nie działająca)

Procesor: AMD Athlon XP Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI 1.26 Ghz

Ramy: 768 MB

Zasilacz: 240v

To tyle co udało mi się znaleść.

Najbardziej zależy mi na karcie bo bez niej komputer nie działa;/

Podaje tutaj znalezione prze zemnie części na internecie, oraz polecane przez znajomych:

Intel Core 2 Duo E6550 2x2,33GHz

ZASILACZ 600W

NVIDIA 8800GT 512MB

Bardzo proszę o odpowiedz!! Oraz dobraniu Płyty głównej;) Mam xp Mam zamiar przejść po zmianie na windows 7

Jeżeli zły dział to bardzo przepraszam i mogę przenieść;/

ile masz do wydania to podstawa

Ile masz pieniędzy do wydania na modernizację /zakup nowej konfiguracji?

To zależy… Narazie mam 400zł

do kaca miesiąca do 500;)

Wiem wiem mało ale zależy mi żeby chociaż trochę kąp odświeżał i dało się w coś dobrego pograć :wink:

W Twoim komputerze trzeba wymienić …wszystko. Za te pieniądze które sugerujesz proponuję zakup konsoli.

A za tą cenę co najmniej kupie jakąś dobrą karte graficzną? żeby chociaż komputer chodził?

Kup sobie na allegro komputer za te 400-500zł nie będzie żadnych fajerwerków, ale kilkakrotnie lepszy od obecnego

No to mu poleciłeś…Kup gotowca,a najlepiej z allegro,to ci się na pewno opłaci.

CPU:AMD Athlon II X2 255 AM3 BOX-196zł,

MOBO: MSI 760GM-P33-155zł,

RAM: Goodram DDR3 2GB 1333MHz CL9 -71zł,

HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS) -138zł,

GPU: Sapphire ATI Radeon HD4670 1GB DDR3/128bit -159zł,

PSU: SeaSonic SS-400ET 80+ -135zł,

Napęd: Pioneer nagrywarka DVD DVR-S19LBK -83zł,

CASE: Gembird ML2 -69zł,

Razem: 1006zł

Tani komputer do Internetu, muzyki, filmów czy gier, z potencjałem do rozbudowy - dołożyć można RAM-u, wymienić procesor nawet na 4-rdzeniowy. Zestaw stanowi minimum dla gracza.

ceny z www.techplanet.pl

Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego komputera, niż modernizacja obecnego.

Nie zauważyłeś bystrzaku że kolega może wydać 400-500zł ?

Pomyśl czy nie kupić w całości jakiegoś C2D, Xeona (z tym cięzko) albo AMD X2 (z tym chyba najłatwiej). Przynajmniej wszystko będzie spasowane. A tego zostaw jako zapasówkę, albo oddaj znajomym/potrzebującym.

Za z jego obecnym sprzętem nic nie da się zrobić,uzbieraj 100 zł i kup to,co podałem.

No ok :wink: zrobie tak jak prawie wszyscy radzą :wink: Kupie nowego;)

Albo ten za tyle na razie:

http://allegro.pl/zestaw-intel-pentium4 … 25938.html

Albo poczekać do połowy wakacji i mieć takie coś, jak dobrze pójdzie gadanie z starszymi:

http://allegro.pl/potwor-i7-4x3-2ghz-8g … ml#gallery

No i od początku pisałem o mniej więcej takim zestawie, myślę że to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, Pozdrawiam.

Przyjacielu nie podpalaj się bzdurami ,które wyczytałeś( znalazłeś) w internecie. Procesor z tego zestawu to Xeon E3-1230 3,2GHz 8MB LGA1155 a nie jak podają na stronie ,której dałeś link - Intel i7 XEON E3-1230 4x3.2GHz** , 8M Cache, 32nm Sandy Bridge, 64bit . Gigaherców nigdy nie mnożymy ,dzielimy ,odejmujemy ,dodajemy, nie są również wyznacznikiem wydajności procesora tylko informują nas z jaką częstotliwością pracuje dany procesor.Jeżeli byłoby tak jak podają to ten procesor powinien pracować z częstotliwością 12,8GHz**co jest absurdem…Odniosę się teraz do tabel wydajności które wcale nie są miarodajne - na tej stronieXeon E3-1230 jest niżej niż Intel Core i5-2500K , zresztą jest to przedstawiciel procesorów serwerowych i sama nazwa wskazuje gdzie powinien być zastosowany.Następną rzeczą którą chcę poruszyć to płyta główna ASUS P8H61-M R3.0 - Socket-1155 **** microATX której chipset to Intel H61 , z racji tego ,że szukasz komputera do gier powinieneś szukać płyty z chipsetem P61 .Brak USB 3.0 , częstotliwość szyny pamięci to tylko : 1333, 1066, 800 Mhz ., dla porównania AsRock P67 PRO /intel P67/ - 2133 (OC), 1866 (OC), 1600, 1333, 1066, 800 Mhz . Płyta ta posiada tylko sześciofazowy układ zasilania i tylko dwa gniazda pamięci DDR3 . Karta graficzna : GeForce GTS450 512MB DDR5 to na dzień dzisiejszy średniaczek i to słabiutki , która będzie ograniczać procesor.Brak pełnej nazwy dysku twardego , obudowa z zasilaczem Colorsit ATX to zwykły chłam bez siatki antypyłowej ,a sam zasilacz to urządzenie którego bałbym się podłączyć do prądu - zobacz listę złych i dobrych zasilaczy .

P.S - to byłoby na tyle , wnioski wyciągnij sam.

@up

Popieram gorąco!:slight_smile: