Nowe części

Witam.

Założyłem ten temat, ponieważ chcę kupić nowy procesor, kartę graficzną oraz zasilacz i nie wiem czy te rzeczy byłyby zgodne ze sprzętem, który posiadam. Mój sprzęt to:

Płyta główna: ASUS M2N-SLI Deluxe

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 MB

Ram: DDR2 2,00 GB

Zasilacz: Chieftec 350W

W planach mam kupno procesora: AMD Phenom II X4 955 Quad Core Black Edition BOX 3,2 GHz socket AM2+ i AM3, karty graficznej: ATI Radeon HD5770 1024MB oraz zasilacza: Chieftec 500W.

Czy wszystko będzie działać poprawnie jak kupie sobie te rzeczy??

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Dan007

Proponuję sprawdzić jaki socket ma dana płyta główna, wtedy dopasować to do procesora, a karta graficzna raczej będzie działać, chociaż musisz sprawdzić czy ma takie wejście, jeżeli płyta główna ma mniej niż trzy lata to raczej będzie działać. Jeżeli chodzi o zasilacz to zobacz czy taki ci pasuje do obudowy, policz ile wszystkie osprzęty potrzebują mocy i kup taki żeby miał spory zapas.

Polecam stronkę terra.com.pl. to jest sklep internetowy ale jest tam sporo informacji, i ja przy składaniu PC Korzystałem z tego, albo ceneo.pl, tam też jest sporo informacji.

Karta graficzna i zasilacz w porządku (chociaż poleciłbym XFX Core 450W) ale procesor nie będzie raczej działać, twoja płyta główna obsługuje Phenom II X4 955 ale w wersji bez BE (black edition) z TDP 95W (który ciężko znaleźć ). Tutaj masz 4 rdzeniowego Phenoma starszej generacji w przystępnej cenie http://allegro.pl/amd-phenom-x4-9600-bl … 13944.html

płyta ma socket AM2