Nowe efekty okien, pogoda, problem z efektem wody, kostka 3D

Na youtube widziałem jak koleś rysuje po pulpicie (super+alt) zamiast zwyczajnym kolorem to ogniem, wiecie może skąd to ściągnąć ?

Jak zrobić by na kostce 3d u góry i u dołu był jakiś obrazek?

Bo umiem zrobić tylko tło, a tego tylko kolory zmieniać :?

czytałem ze są efekty spalających się okien przy ich zamykaniu i kilka innych tego typu bajerów.

Skąd ściągnąć i gdzie to ustawić?

I czy to jest jedna paczka z efektami czy każdy osobno się ściąga ?

Jeśli to drugie to co jeszcze polecacie

Jest coś takiego jak gadżet w stylu pogody z Windows Vista/7 ?

Najlepiej po polsku.

Bo przydawało mi się to.

aha, jak używam opcji efekt wody to często jakby system mi się resetuje bo wywala mi czarny ekran z napisami

i ponownie mnie loguje. To wina za słabej karty graficznej ?

Są jeszcze jakieś fajne tricki ? :smiley:

Pozdrawiam

Te wtyczki noszą najczęściej nazwę compiz-fusion-plugins-extras i/lub compiz-fusion-plugins-unsupported , do tego zainstaluj sobie compizconfig-settings-manager i fusion-icon. Co do pogody to szukaj na necie pod pojęciem Screenlets , gDesklets , Adesklets itp.

Pozdrawiam

W Ubuntu domyślnie masz włączony Compiz, przejrzyj jego ustawienia.

W ubuntu compiz jest, ale jedne co w nim można skonfigurować to: dużo efektów, mało efektów, brak efektów. Trzeba zainstalować compizconfig-settings-manager żeby mieć pełną kontrolę nad compizem.

W Ubuntu zainstalowane jest jedynie compiz , compiz-core , compiz-gnome , compiz-plugins i compiz-plugins-main , resztę trzeba samemu doinstalować, żeby chociażby cieszyć się kostką i mieć dostęp do zaawansowanych ustawień Compiza, o czym wspomniał właśnie etam.

Pozdrawiam!