Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

Nie ma spinacza w trybie awaryjnym. Nie ma antywirusa, ani jakiegoś tweaka.

001057.jpg

Rozumiem. Jak sam widzisz bugów jest multum, pozostaje pytanie czy ktoś w ogóle ma chociaż w planach się tym zająć? Nie jest to pytanie po to żeby zacząć krytykę na temat ludzi którzy się tym zajmują czy samej przesiadki. Po prostu jestem ciekawy kiedy nasze ulubione forum zacznie być zdatne do użytku. Wątek do zgłaszania błędów zdaje się po prostu istnieć a my tam piszemy tylko żeby zabić czas (tak to wygląda z mojej perspektyw). A ty jesteś jedyną osobą “wyższą rangą” która rozpoczęła jakąkolwiek dyskusję w tej kwestii. Za co z resztą jestem bardzo wdzięczny.

Forum na pewno zostanie poprawione, jest dostępna nowa wersja skryptu, która naprawia i ulepsza masę problemów obecnych w wersji, która jest teraz, jednak zanim zostanie zainstalowana, to musi zostać przetestowana i dostosowana pod nasze forum, co musi niestety potrwać, ja nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi kiedy to nastąpi, sam chciałbym aby było to “wczoraj”, jednak w tej kwestii nie mam mocy sprawczej, choć nie twierdzę, że nic w tym kierunku nie robię :wink:

Cierpliwości nam trochę trzeba.

@Bogdan_G

W Twoim przypadku to nadal wygląda na problem lokalny, w trybie awaryjnym w ogóle nie załadowało Ci części strony, grafik, buttonów, awaków, itp, powinno normalnie załadować, sprawdź na czystym profilu czy problem występuje nadal, sprawdź też przeglądarkę alternatywną, jeżeli zdecydujesz się na czysty profil, zrób backup starego, tak abyś nie utracił Swoich wrażliwych danych przeglądarki, dla Lisa polecam MozBackup :wink:

Lepsze to niż nic. Jeśli ktoś choć trochę śledzi wątki związane z działalnością forum wie że starasz się robić czy przynajmniej rozmawiać z odpowiednimi osobami. Mi to wystarcza, jeśli są chęci to zawsze da się coś wymyślić  a jeśli zajdzie potrzeba to społeczność na pewno pomoże.

W każdym razie, jeśli już rozmawiamy to warto zapytać czy są jakieś informacje w sprawie alternatywnego layout’u o którym kiedyś była wzmianka prawdopodobnie przez redakcję. Oraz czy znane są jakieś sposoby aby poszerzyć zawartość forum na całą stronę (1/3 mojego ekranu to nic innego jak tło)? Nawet tylko po stronie mojej przeglądarki.

Dzięki temu: http://forum.dobreprogramy.pl/wydzielono-zmiana-szerokosci-nowego-forum-css-dla-stylish-516293t.html?do=findComment&comment=3270734 “Moje” forum wygląda tak na ekranie FHD:

56649d00b493b_Beztytuu.thumb.png.38c3d43

Ja z tym mogę żyć, Stylish jest dostępny dla każdej nowej przeglądarki, chyba poza IE, jakoś trzeba Sobie radzić. Co do alternatywnego wyglądu, nie wszystko na raz :smiley: Najpierw dostańmy upgrade i zdążmy na niego ponarzekać :wink: (żart).

Poczekałem, załadowało stronę, załadowało edytor, tylko tego spinacza nie załadowało. Ale o tym było już na 6 stronie zgłaszania problemów na forum. W listopadzie miałem czystą instalacje systemu, włącznie z ustawieniem nowych rozmiarów partycji i pełnym formatowaniem. Wszystko pięknie chodzi, tylko nie zmienił się błąd wyświetlania w edytorze.

Widzę, że i tak sobie poradzę. Obrazki wstawię w inny sposób. W październiku nie przyjęło za dużego obrazku z dysku. Od tamtej pory nie mam przycisku spinacza. Po czystej reinstalacji, po utworzeniu nowego profilu, sytuacja się nie zmieniła.

 

KLIK: https://forum.dpcdn.pl/uploads/default/original/3X/a/b/ab432831d63b546e7694e295bbf08045b8e6825c.png

Mnie działa na chrome w Win7, adblock+ghostery włączone :stuck_out_tongue:

KLIK: https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_2015_12/g_s_150x150_-_-_78416xphoto-81043_1389208272.png.f7a5d3ca5242c6879c92d79127539657.png

Jak wejdziesz w tryb developerski to widać w kodzie diva o klasie „ipsComposeArea_attachments”? Jest zaraz pod edytorem.

proszę rozszerzyć miejsce na awatara, teraz te kółko jest małe.

Można by wprowadzić dodatkową funkcję w panelu użytkownika, a mianowicie możliwość zakańczania własnych tematów. Wchodząc na ich spis nie raz zauważymy że wiele nich jest otwartych a chcielibyśmy je np. zakończyć. Na dzień dzisiejszy musimy zawalać adminów działów wiadomościami z prośbą o zakończenie danego tematu poprzez “zgłoś post”, a można by prościej ? :smiley:

Tutaj nie praktykuje się zamykania tematów, zawsze można by coś ciekawego dodać. Jednak jak coś jest wyczerpane to jedno zgłoszenie to tyle co nic :stuck_out_tongue:

Ja nie rozumiem praktyki jaką jest zamykanie tematów. Na co to komu? Wystarczy napisac że temat został wyczerpany lub problem rozwiązany. Co ci daje zamknięcie tematu? Wewnętrzne spełnienie?

A no na przykład takie że zdarzają się sytuacje że łatwiej by było np. autorowi zamknąć dany temat by się spam niepotrzebny nie tworzył, jak np, uzyskał interesującą go odpowiedź, a użytkownicy rozbijają sobie dalej w temacie poletko do rozbijania spamu. Albo inna sprawa : Temat założony powiedzmy 2 lata temu, odpowiedź dana i temat leży otwarty “a bo może ktoś skorzysta” a potem ktoś w nim tworzy posta na kształt “mam podobny problem, pomocy” co oczywiście skutkuje albo wywaleniem go do kosza albo utworzeniem dla takiej osoby tematu w odpowiednim dziale. A można by było prościej.

A w skrócie ? Skoro jestem twórcą tematu to mam prawo go równie dobrze zamknąć jeśli najdzie mnie taka ochota, prawda ?

Jeśli chcesz usunąć dany temat piszesz ticketa do moda. Reszta sytuacji to też jest jego zajęcie. To on pilnuje żeby przestrzegać regulaminu a nie użytkownik z władzą absolutną. Już widze jak dzieci otwierają i zamykają tematy kiedy coś im się nie spodoba.

//warto zaopatrzyć się w słownik ortograficzny

Właśnie dlatego user nie ma takiej opcji :stuck_out_tongue:

Hej,

Myślę, że właśnie możliwość zamykania wątków przez założyciela tematu dodałaby dodatkowej pracy moderacji. Rozumowanie użytkownika @MacGregor jest w tym miejscu bardzo dobrym argumentem. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Hej,

Widzę, że dzisiejsza zmiana techniczna dodała certyfikat i korzystanie z forum przez https. Super!

Pozdrawiam,

Od kiedy na forum są ciastka wp ?

Na 90% są to reklamy…

Można liczyć na jakiś changelog albo coś w tym stylu?

Nie ma changeloga, ruch leci po HTTPS i to tyle, upgrade forum jest nadal we wczesnej fazie testowej, Lisek dzielnie z tym walczy :wink:

Jestem cierpliwą osobą no ale ile można czekać? Informację o tym że planowany jest update dostaliśmy chyba ponad miesiąc temu i z tego co widzę nic w jego kwestii nie ruszyło…

Wybaczcie ale to jest ja śmianie się nam prosto w twarz przez redakcje i adminów. Prowadzą firmę opierającą się na witrynach www a wygląda na to że nie mają zielonego pojęcia o tym co robią lub co gorsze nie mają ludzi którzy dbają o utrzymanie interesu. Ile czasu minęło od zmiany silnika forum? Ile błędów od tamtego czasu zostało naprawione? Ile podstawowych funkcji brakuje?

Przemyślenia zachowajcie dla siebie bo zaraz zostaniemy wyzwani od hejterów i nie wiadomo co jeszcze…