Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

Ikony działów bez nowej zawartości są wyszarzone. Ale fakt, jest to mniej czytelne niż stary, dobry bold.

Zgłaszajcie takie sprawy na bugtracker,  tam można liczyć na znacznie szybszą reakcję.

Nawet powiadamiają, że naprawione - http://www.dobreprogramy.pl/Ikony-dzialow-sa-zablokowane,BugTracker,72929.html

W sobotę dałem, dzisiaj jest z rana.

001349.jpg

Podziękowanie jeszcze raz :slight_smile:

Wołać o większe wyszarzenie przeczytanych?

No to dopisałem.

Mnie już widać spoko różnice m-dzy przeczytanym, a niedoczytanym.

Mniejszych literek na forum już się nie dało?

Oczywiście chodzi o tytuły tematów.

Pogrubcie tytuły działów na głównej w których są nowe posty - tak jest czytelniej niż zerkając na ikonki.

Nadal nie da się chyba przełączyć okna odpowiedzi w tryb WYSIWIG.

Jest już zgłoszone na Bugtrackerze, możesz iść i zagłosować za zmianą :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Czytelnosc-nowego-forum-IPB-4.1,BugTracker,72962.html

Czy wy specjalnie utrudniacie dojście do forum i nowych postów czy mi się wydaje?

Na forum nie mam przycisku “nowe posty” a lista z nowymi tematami na głównej też znikła.

Jest na stronie głównej rubryka “Ostatnio na forum”.

Forum jest w trakcie konfiguracji po aktualizacji, stąd wynikają różne problemy.

Nowe posty są dostępne pod tym adresem: https://forum.dobreprogramy.pl/discover/ - chwilowo brakuje odpowiedniego linka na stronie głównej.

Brakuje mi na głównej stronie Forum zaznaczenia tłustym drukiem działów w ktorych pokazały się nowe wpisy.Tak było poprzednio a teraz wszystkie tytuly działów są szare i aby sprawdzić czy jest coś nowego trzeba otwierać poszczególne działy.

Spójrz na pierwszy post na tej stronie. Ja zgłaszałem to samo, i nie byłem wcale pierwszy. Zalajkuj to na bugtrackerze.

Zróbcie coś z dodawaniem kodu na forum bo jest tragedia. Z każdą edycją posta, dodaje nowe puste linie.

Przy okazji (nie mam dostepu do bug trackera) 
http://prntscr.com/b42ukz

Oba błędy są już zgłoszone.

Komunikat o nadejściu nowej notyfikacji pojawia się po angielsku.

Rozumiem, że na pasku z przyciskami dużo miejsca i jest nawet przycisk WIĘCEJ. Ale tego więcej, jest tylko raz. No to rozumiem, że trzeba dać do kupy. A zmieściłaby się śmiało GALERIA w ten sposób ukryta i zmieściłby się zapowiadany SHOUTBOX. Po co jest więcej, żeby było mniej?

U mnie żadnego “Więcej” nie ma, jest po prostu “Galeria”. Może błąd uwidacznia się tylko przy mniejszej rozdzielczości/rozmiarze okna. A brak shoutboxa to raczej nie jest kwestia braku miejsca w menu. Raczej tego że administratorzy forum muszą znaleźć odpowiednio niezawodny i niezasobożerny nowy plugin, bo ten używany wcześniej nie działa z nową wersją skryptu forum.

Przy powiększeniu  strony 100%, czy 110% - mam tak samo.

A slimjet pokazuje prawidłowo GALERIA, a nie jakieś więcej. Rozmiar czcionek ten sam. Co do firefoxa, to zmieniłem wersję, ale pokazuje, jak poprzednio.

A tam, już slimjet przestawił się na więcej.

Dla mnie i nie tylko dla mnie, i może nawet nie jedyną, ale najważniejszą sprawą do zrobienia na forum jest powrót normalnego edytora przy pisaniu odpowiedzi. Edytora kodu a nie durnego WYSIWYG.
Pisałem już o tym wiele miesięcy temu, potem znów i teraz pora na przypomnienie. Ale pytanie czy IP.Board w ogóle umożliwia korzystanie z czegoś takiego.

Wiem, że redakcja też nie jest zadowolona z obecnego silnika forum i w planach jest przejście na inny (bodajże phpBB, ale tego akurat nie jestem pewny) i ważne jest,  aby to nowe umożliwiało pisanie postów w  BBCode. 
A WYSIWYG na forum dla mnie osobiście może w ogóle nie istnieć.

Znam fora działające na IPB i mające taką opcję, więc umożliwia.

Dziwne rzeczy dzieją się z edytorem. Właśnie odechciało mi się tematu, który zakładałem. Co miałem robić za kłopot na forum? Nie chciałem namieszać.

Ad rem - Dałem tytuł, opisuję w polu tekstowym, wklejam dane debugowania, zaznaczam je i klikam, żeby było w cytacie.

Dane debugowania poszły w ramkę - patrzę, a tu edytor poleciał na… gdzieś. A w prawo daleko.

001370.jpg

Teraz nie wiem, czy tak miało być, czy wystartował jakiś babol.

 

Czy w planach odnośnie nowego skryptu forum jest uruchomienie czata / shoutboxa?