Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

@Kpc21 ja tu nie widzę nic dziwnego…

Przywróćcie ikonkę czy użytkownik jest online, pomaga to w orientacji czy akurat ktoś jest na forum i może pomóc.

Najedź na Nick danego usera, wyskoczy popup: http://wstaw.org/m/2014/02/27/Untitled.png

Mam propozycję co do szeroko pojętego oprogramowania. Biorąc pod uwagę wielką popularność androida, a także iOSa i WP, proponuję utworzyć dla nich osobne subfora, albo dział przeznaczony systemom mobilnym.

Jest dział Telefonia komórkowa.

@velover o ile dobrze pamiętam propozycja utworzenia, albo przerobienia działu telefonia komórkowa na dział „mobilny” już gdzieś, kiedyś padła. Ale jak widać, nic się do tej pory nie zmieniło.

Przydałoby się automatyczne dostosowanie stylu forum względem user-agent, obecnie korzystam z forum na komputerze, czasami przeglądam forum na telefonie i zmieniam styl na mobilny i gdy wracam na komputer muszę ponownie zmieniać na pełną wersję, jest trochę niewygodne i denerwujące, dlatego przydałoby się, aby taka zmiana następowała automatycznie, tj. loguje się na telefonie, mam wersję mobilną, loguję się na PC, mam pełną wersję.

Już raz się czepiałem regulaminu i informacji dotyczącej podpisu.

U mnie np. moja sygnatura mieści się na monitorze 1920x, ale na 1280x już nie, robią się 4 linijki, co jest niezgodne z regulaminem. Regulamin nie może być zależny od monitora, bo to absurd.

O mało co bym nie zarobił “nagrody” w głupi sposób - bo Moderator edytował mój podpis z 3 razy, a ja go za każdym razem poprawiałem, myśląc, że mi przeglądarka coś skaszaniła.

Parę lat temu miałem podobnie, ale to było jedno zdanie. Od Kol Fiesta dostałem wiadomość, żebym edytował podpis. Było jedno zdanie i na większej czcionce zajmowało aby trochę drugiej linijki. Edytowałem i znowu dostało mi się, żebym edytował, bo podpis zajmuje pięć linijek. Edytowałem znowu i potem całkiem zrezygnowałem z podpisu. Po “dobroci” ostrzegał. Pewnie nie dla mnie ten podpis. 

U mnie nie ma podpisu, a to dla św spokoju, bo polubiłem już Towarzystwo i na tyle wiem, że się głupio wyświetlać potrafi taka linijka w podpisie.

Dobrze się czuję z tym, że ustąpiłem. Człowiek się zżyje z forum, bo to ciekawi ludzie, a jeśli chodzi o drobiazg, to się nawet nie ma czego czepiać…

Taki dopust.

Z tego co widzę w regulaminie, zapis o rozdzielczości zniknął ale zauważyłem dość “zabawną” rzecz w ustawieniach/edycji sygnatury:

Co stoi w sprzeczności z regulaminem i jeśli ktoś go “nie doczyta”… :wink:

Dzięki @manieKMP - Co było, a nie jest, nie pisze się na ścianie. Stary regulamin? A nie było akcji akceptacji nowego. Nie było… Może teraz są inne żaby? Patrz. Trzeba było się zgodzić z regulaminem i przełknąć wymogi. Niektórzy tu pewnie funkcjonują według pierwszego, czy jeszcze drugiego regulaminu. Pierwszym nie wolno tego, co ostatnim, a ostatnim nie wolno tego, co pierwszym. :wink: No bo jak, gdy się konkretnie wyraziło zgodę na ograniczenie linijek w podpisie? To było frajerskie? Wpis amnesty… a pewnie prze ciekawa lektura. Bez obowiązku akceptowania zmian, można się cieszyć latami, że wszystko gra, a jak buczy, to znaczy, że komuś resory popuściły…

Ja proponuję zrobić reputację, a nie lubię to. Każdy użytkownik może sobie sam kliknąć Lubie to.

Przepraszam, ale na co to komu potrzebne?

 

Jak ktoś ma potrzebę “dowartościowania” się przez polubienie swoich postów to nic na to nie poradzimy :stuck_out_tongue:

Proponuję w miejscu raportowania postów utworzyć proste pole wyboru z kategoriami:

  • Nieprawidłowo zatytułowany wątek

  • Offtopic

  • Spam

  • inne

raportowanie.jpg

Czy nie można zrobić czegoś takiego, że edytowane posty idą do góry, lub sprawić, by moderatorzy nie scalali postów pisanych w dużym odstępie czasu? Takie wątki mimo edycji znikają gdzieś na forum i często osoby zainteresowane nie dostają odpowiedzi na swoje posty. Wiem, bo do mojego wątku o tablecie dopisałam posta, który został scalony z poprzednim sprzed dwóch tygodni i odpowiedzi nie otrzymałam bo wątek zniknął starych z dnia pierwszego posta. Zauważyłam, że nie tylko mnie się taka sytuacja zdarzyła :slight_smile:

Pozdrawiam.

Cześć,

 

My tylko “zastępujemy” pewną funkcję na forum, która dziwnym trafem, w nowym skrypcie nie działa tak jak powinna.

Domyślne wszystkie posty jakie użytkownik napisze, jeden pod drugim, powinny scalać się same.

@kingaa16, jeśli ktoś jest zainteresowany twoim wątkiem, to do niego zajrzy, a jeśli zna odpowiedź, to odpowie. Widocznie twój wątek zainteresował niewiele osób, lub nikt nie znał odpowiedzi i podejrzewam, że nawet jakby wisiał tydzień na pierwszej pozycji, wiele by to nie zmieniło.

Może zamieszczę link do mojego tematu, by na jego przykładzie wyjaśnić o co mi chodzi. http://forum.dobreprogramy.pl/tablet-goclever-r104-syczenie-w-czasie-%C5%82adowania-kolejny-problem-po-powrocie-z-naprawy-t468383/#entry3002253

 

Gdy napisałam ten wątek nie wiedziałam, co zrobić z moim sprzętem. Dzięki użytkownikom forum, dowiedziałam się co mam robić i tak też postąpiłam.

Nie chcąc zakładać kolejnego wątku o tej samej tematyce (ten sam tablet, ta sama sprawa z serwisem, tylko inny element taba) dopisałam post, w którym poruszam kolejną sprawę związaną ściśle z tematem poprzedniego posta (tab znowu nie działa po powrocie z serwisu). Jednakże post zostaje scalony z innym (z innego czasu) i opis nowego problemu znika (gdyż dostaje datę starego posta z którym został scalony), przez co nie jestem nawet w stanie uzyskać odpowiedzi na postawione pytanie, bo wątpię, by któryś ze stałych użytkowników forum (czytających regularnie posty) zaglądał do “starszych” wątków :slight_smile:

Pozdrawiam.

Scalanie postów działa po to, aby nie podpijać wątków. Niestety znalazło się kilka osób co pisały po prostu podbijam, odświeżam itp., aby podbić wątek. Teraz przez takie osoby muszą cierpieć inni, również Ci, co nie mają złych zamiarów i chcą odświeży swój temat nowym postem.

Cześć,

 

Powtórzę więc, domyślnie na forum posty napisane przez jednego użytkownika, jeden pod drugim, powinny być scalane z automatu, niezależnie od daty ich napisania. Jak jednak widać, nie wszystko w nowym skrypcie funkcjonuje poprawnie, dlatego moderatorzy, “ręcznie” scalają posty.

Ma to m.in. na celu zapobiegać sztucznemu podbijaniu tematów do góry działu.