Nowe komponenty do kompa - doradźcie coś

Witam. Mam pewien dylemat. Chcę kupić sobie nowego procka, płytę główną, pamięć ram i ewentualnie kartę graficzną. Mam do dyspozycji około 1200 zł. Poniżej podaję swoją konfigurację. Powiedzcie co o niej sądzicie i co ewentualnie byście zmienili. :slight_smile:

Procesor:

  • Intel Pentium 4 3,2 GHz 64bit (749 zł na http://www.proline.pl)

  • Socket: 775

  • Proces technologiczny: Prescott (0.09)

  • Częstotliwość taktowania magistrali: 800 MHz

  • Pojemność pamięci cache L2: 2 MB

  • Mnożnik: 16x

  • Napięcie zasilania rdzenia: 1,4 V

  • Wersja produktu: BOX

  • Dołączony wentylator: TAK

Płyta główna:

Pamięć RAM:

Teraz podam jaki mam dysk i kartę graficzną:

Dysk twardy:

Karta graficzna:

  • nVidia GeForce FX 5500

  • Model chipsetu: 5500 (NV34B)

  • Pamięć: 128 MB

  • Typ magistrali: DDR

  • Szerokość magistrali: 128 bit

  • Taktowanie rdzenia: 270 MHz

  • Taktowanie RAMDAC: 350 MHz

Co sądzicie o moim wyborze? Czy będzie to ze sobą współpracować (podanie przeze mnie komponenty z kartą graficzną i dyskiem twardym)?

Procek A64 3000+ s. AM2, Płyta DFI Infinity, lub ABIT K9N , jak się RAM 2x 512 (jak się uda jak nie to 1x512). Ta grafika odpada. Ewentualnie możesz wziąć Bistara TForce ze zint. graf. i wtedy problem odpada.

A ten sprzęt co ja podałem będzie ze sobą współpracował? Według mnie tak, ale wolę się upewnić. Wolałbym jednak mocniejszego procka, bo ten athlon co podałeś to tylko 1.8 GHz…

Ale bije tego Pentiuma na głowe :slight_smile:

Teraz procesory są tworzone pod względem wydajności. Nie patrzy się na Ghz bo to w dużym stopniu może zmylić osoby które nie mają pojęcia o tym.

Zestaw który podał McDracullo jest najlepszy do tej kwoty.

Po drugie socket 775 jest już stary i nie opłaca sie w niego inwestować.

Pozostaje więc kupić coś na AM2.

Pamięci weź Goodramy 667 mhz

Kupuj na znak.pl lub proline.pl

Ok. dzięki. Ale powiedzcie mi czy to będzie działało ze sobą. Mój kuzyn ma identycznego kompa jak ja, jak mu powiedziałem, że chce sobie to kupić to on powiedział, że też to weźmie. On jest uparty i zapewne z tego juz nie zrezygnuje. Więc powiedzcie mi czy to będzie śmigać…

Na 775 są Core 2 Duo… :roll:

A czemu nie chcesz brac tego? Będzie śmiagć i to jak rakieta :smiley:

Ja mam teraz Athlona XP 2000+ i do tej pory byłem z niego zadowolony. Nie powiedziałem, że nie chce brać tego co poroponowałeś McDracullo. Bo ten komp ma mi i kuzynowi służyć również do nowych gier - a one mają wyskokie wymagania, czasem nawet wymagają procka 2.0 i wyższych. Boję się więc, że mi będą chodzić jak chodzą, a taka zmiana mnie nie satysfakcjonuje. :frowning:

Lecz C2D a pentium na 775 to zupełnei co inngo.

Nie brałem pod uwage C2D bo sam procek by zajął połowę portfela :stuck_out_tongue:

Na C2D nie mam na razie co liczyć - mój budżet do wykorzystania to max: 1200 zł. Wciąż nie mogę się przekonać do tego Athlona.

Noo na zime zdecydowanie lepszy będzie P4… Tak jak się grzje to ogrzejesz cały pokój nim. :stuck_out_tongue:

Bierz AMD Pentium to tylko puste MHz. Zauważ że Core2Duo E6300 ma 1.8Ghz a wydajnościowo nie ma na niego mocnego :P. MHz to nie wszystko.

No cóż. To twoje pieniądze więc rób co chcesz.

Tylko później nie przychodź z płaczem, że NFS Carbon ci się tnie :stuck_out_tongue:

Teraz mam Athlona XP 2000 + i GeForce FX 5500 128MB/128bit i się carbon nie tnie… Więc się nie martw - nie przyjdę z płaczem. A po za tym nie powiedziałem co w końcu kupię… :slight_smile:

graffix zrobisz jak zechcesz ale procesory pentium nie sa do gier. sa duzo slabsze od athlonów.kazdy kto choc troche sie zna ci to powie. i nie patrz na GHz’e. bo co z tego ze taki pentium ma np 3.6 czy ile tam a core 2 duo 1.86 i bije go na głowe?przyczyna tak wielkiego skoku wydajnosci jest to że core 2 duo wykonuje 4 operacje gdy w ty msamym czasie pentium tylko 2 a athlon(te nowe oczywiscie) 3. to tłumaczy roznice w gigahercach i tym samym wydajnosci.

Ok. Dzięki danzelmario. Możesz mi jeszcze powiedzieć który procek jest lepszy: Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 BOX czy OEM?

Box zawiera wentylator, Oem jest wer. bez wentylatora.

Proszę pomóżcie mi jeszcze raz. Składam nowy zestaw i nie wiem co wybrać: Kingston DDR2 512MB 533MHz CL4 czy Kingston DDR2 512MB 667MHz CL5.

GoodRam 667

Podaj konkretnie co wybrałeś.

Procesor

Płyta główna

to mam już wybrane, tylko zastanawiam się nad pamięcią i kartą graficzną…

pamięć żeby była do 250 zł a karta do 400 zł…

ten Asus ma stary chipset lepiej kup Biostara tForce PT 965P (430) lub Asusa P5B 965P (500).

GoodRam 512 DDR2 667 MHz (190)

Galaxy 7300GT 128 DDR3 1.4 ns (330)

Jak do gier to 512 MB ramu będzie mało

Na jakiej stronie mogę znaleźć tego Biostara? A ten stary chipset w czym konkretnie przeszkadza?