Nowe konto Administratora

Witam, próbowałem rozwiązać jakiś problem, coś wpisałem do cmd a efektem było to, że utworzyło mi się konto Administratora. Dziwne, bo konto z którego korzystam obecnie również nim jest. Jak moge je teraz usunąć? Z opcji w panelu sterowania wynika, że jedynym kontem możliwym do usunięcia jest to, z którego zawsze korzystałem.

Pomocy

edit. oto co wpisałem

Start - wpisz - cmd (prawoklik - uruchom jako administrator)- wpisz - Net user administrator /active:yes

edit 2. zmieniłem końcówkę- active:no

konto administratora znikło, jednak folder w użytkownikach jest nadal aktywny i nie da się go usunąć. jakieś pomysły?

Spróbuj unlocker-em lub jakaś live cd :slight_smile:

Po 1-sze - w Windows kont z uprawnieniami administracyjnymi może myć wiele (praktycznie bez ograniczeń.

Po 2-gie - konto o nazwie Administrator może być i jest w systemie tylko jedno.

Po 3-cie - w Viscie i 7-ce (oraz w odpowiadających im wersjach serwerowych, ale mu tu nie o tym) konto Administrator jest domyślnie wyłączone, co oznacza, że nie można się na nie ot tak po prostu zalogować. To ze względów bezpieczeństwa, Administrator ma pewne dość specjalne uprawnienia, w większości przypadków niepotrzebne do normalnego działania. “Zwykły” administrator spokojnie wystarcza.

Ty najpierw odblokowałeś Administratora a potem się na to konto zalogowałeś - powodując utworzenie folderu i plików profilu.

usuwać tego nie potrzeba, ale jeżeli już musisz to:

-upewnij się, że Administrator nie jest zalogowany, nie działają w tle żadne jego programy i inne procesy

  • zaloguj się na inne konto z uprawnieniami administracyjnymi

  • przejmij folder C:\Users\Administrator na własność i ew. daj sobie do niego pełne uprawnienia

  • usuń folder i pliki