Nowe kości (RAM)

Witam. Posiadam płytę główną:

http://www.wlodipol.pl/cgibin/shop?info … d=014ad20e

I teraz mam pytanie: Otóż słyszałem że lepiej jest kupić 2*512 RAM niż 1*1024. Prawda to? I czy opłaca się mi kupić 1*512 teraz, a potem dopiero drugą kość? Mam obecnie 2*256, dokupienie 1*512 da mi w sumie 1024, ale czy będzie widoczny skok szybkości działania? I czy w ogóle będzie to współdziałać?

Myśle o kościach:

http://www.wlodipol.pl/cgibin/shop?info … d=014ad20e

Hmm za 305 zl na apollo.pl masz tez kingston ale 1gb kosc :slight_smile:

Ta pamięć co podałes będzie pasować, ale w tym sklepie znacznie przepłacasz.

W płycie masz 2 sloty na pamięci DDR i 2 na DDR2.

Podaj jakie masz obecnie kości zainstalowane DDR czy DDR2 ??

Z tego co się orientuję to DDR

Nie włożysz dodatkowej pamięci do tej płyty głónej :frowning: Możesz wyjąć starą i włozyc nową (np. 1024MB czy 2x512) Obojętnie bo wydaje mi się że płyta nie obsługuje DUa’la.

Eee, bez sensu… To po co by była na jednej płycie obługa dwóch różnych pamięci - DDR i DDR2? Musi obsługiwać i moim zdaniem obsługuje.

Zresztą:

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/P … 93&LanID=0

Brakhull : nie nie obsługuje, ja mam na swoim ECS’sie DDR i DIMM (133) i też muszę wybrać albo jedne albo drugie, a jest tylko po to bo można sobie wybrać :slight_smile:

Płyta pochodzi z tzw okresu przejściowego, kiedy SDRy były u szczytu swej popularności a na runek zaczynały wchodzić DDRy. Trudno było wtedy wymagać żeby nagle wszyscy zaczęli się pozbywać pamięci starego typu na korzyść nowych i stąd takie rozwiązanie. Płyta obsługuje obydwa rodzaję pamięci ale tylko osobno.

Wiesz an czym polega Dual?? Nie na tym, że można korzystać z obu typów pamięci jednocześnie. Aby “odpalić” dual musisz mieć dwie kości ram o identycznuych parametrach (najelpiej ten sam model), i obsadzić je w odpowiednich gniazdach! To że płyta obsługuje dwa rodzaje pamięci nie wspolnego.

Fakt. Z tego prosty wniosek - musze kupić dwa razy 1024 ddr2, bo inaczej sie nie opłaca. A stare 2 *256 wywalić (tzn opchnąć lub zużyć gdzieś indziej)

Dzięki za info - zaczynam zbierać kasę i poczekam na okazję jak te ddr2 będą tańsze.

Brakhull równie dobrze możesz kupić 2*1024MB DDR.

Płyta obsługuje DUALA tylko te 2 kości muszą być włożone w slotach od DDR albo od DDR2 (razemDDR i DDR2 nie beda pracowaly wogole)

http://www.tomshardware.pl/motherboard/ … up-04.html

No tak, ale wydaje mi się (nie sprawdzałem jeszcze) że DDR2 są szybsze, czyż nie? A powiedziałem, że tylko 2*1024 się opłaca, bo więcej jak 2048 i tak nie obsługuje.

no tak DDR2 sa szybsze maja wieksza przepustowosc jeszcze zalezy jaki model DDR maja narazie max. 600mhz a DDR2 maja narazie max. 900mhz

Ale plyty glowne pod AMD nie maja jeszcze technologi DDR2 aktualne procki nie obsluguja jeszcze tej technologi narazie tylko Intel zapewnia wykorzystanie DDR2