Nowe kości (RAM)


(Janwilk) #1

Witam. Posiadam płytę główną:

http://www.wlodipol.pl/cgibin/shop?info ... d=014ad20e

I teraz mam pytanie: Otóż słyszałem że lepiej jest kupić 2*512 RAM niż 1*1024. Prawda to? I czy opłaca się mi kupić 1*512 teraz, a potem dopiero drugą kość? Mam obecnie 2*256, dokupienie 1*512 da mi w sumie 1024, ale czy będzie widoczny skok szybkości działania? I czy w ogóle będzie to współdziałać?

Myśle o kościach:

http://www.wlodipol.pl/cgibin/shop?info ... d=014ad20e


(Lumpekx) #2

Hmm za 305 zl na apollo.pl masz tez kingston ale 1gb kosc :slight_smile:


(Elcupra) #3

Ta pamięć co podałes będzie pasować, ale w tym sklepie znacznie przepłacasz.

W płycie masz 2 sloty na pamięci DDR i 2 na DDR2.

Podaj jakie masz obecnie kości zainstalowane DDR czy DDR2 ??


(Janwilk) #4

Z tego co się orientuję to DDR


(McDracullo) #5

Nie włożysz dodatkowej pamięci do tej płyty głónej :frowning: Możesz wyjąć starą i włozyc nową (np. 1024MB czy 2x512) Obojętnie bo wydaje mi się że płyta nie obsługuje DUa’la.


(Janwilk) #6

Eee, bez sensu… To po co by była na jednej płycie obługa dwóch różnych pamięci - DDR i DDR2? Musi obsługiwać i moim zdaniem obsługuje.

Zresztą:

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/P … 93&LanID=0


(Dod) #7

Brakhull : nie nie obsługuje, ja mam na swoim ECS’sie DDR i DIMM (133) i też muszę wybrać albo jedne albo drugie, a jest tylko po to bo można sobie wybrać :slight_smile:


(fiesta) #8

Płyta pochodzi z tzw okresu przejściowego, kiedy SDRy były u szczytu swej popularności a na runek zaczynały wchodzić DDRy. Trudno było wtedy wymagać żeby nagle wszyscy zaczęli się pozbywać pamięci starego typu na korzyść nowych i stąd takie rozwiązanie. Płyta obsługuje obydwa rodzaję pamięci ale tylko osobno.


(McDracullo) #9

Wiesz an czym polega Dual?? Nie na tym, że można korzystać z obu typów pamięci jednocześnie. Aby “odpalić” dual musisz mieć dwie kości ram o identycznuych parametrach (najelpiej ten sam model), i obsadzić je w odpowiednich gniazdach! To że płyta obsługuje dwa rodzaje pamięci nie wspolnego.


(Janwilk) #10

Fakt. Z tego prosty wniosek - musze kupić dwa razy 1024 ddr2, bo inaczej sie nie opłaca. A stare 2 *256 wywalić (tzn opchnąć lub zużyć gdzieś indziej)

Dzięki za info - zaczynam zbierać kasę i poczekam na okazję jak te ddr2 będą tańsze.


(McDracullo) #11

Brakhull równie dobrze możesz kupić 2*1024MB DDR.


(system) #12

Płyta obsługuje DUALA tylko te 2 kości muszą być włożone w slotach od DDR albo od DDR2 (razemDDR i DDR2 nie beda pracowaly wogole)

http://www.tomshardware.pl/motherboard/ … up-04.html


(Janwilk) #13

No tak, ale wydaje mi się (nie sprawdzałem jeszcze) że DDR2 są szybsze, czyż nie? A powiedziałem, że tylko 2*1024 się opłaca, bo więcej jak 2048 i tak nie obsługuje.


(Kamilsz 15) #14

no tak DDR2 sa szybsze maja wieksza przepustowosc jeszcze zalezy jaki model DDR maja narazie max. 600mhz a DDR2 maja narazie max. 900mhz

Ale plyty glowne pod AMD nie maja jeszcze technologi DDR2 aktualne procki nie obsluguja jeszcze tej technologi narazie tylko Intel zapewnia wykorzystanie DDR2