Nowe polączenie WIFI

(Janek Max) #1

Witam.Kupiłem sobie laptopa który ma kartę WIFI. Chciałbym połączyć go z internetem, ale nie wiem jak . Mam internet kablowy (chomiczówka). wszystko połączone za pomocą kabla.Jakbym chciał zmienić to na WIFI to co musiałbym kupic ?? Czy będzie to działało ?? Dodam jeszcze że internet ma ma być i w komputerze stacjonarnym i laptopie. Pamiętam jak wymieniałem komputer na nowy (wszytko inne podzespoły )i była nowa karta sieciowa (zintegrowana) komputer nie mógł się połączyć więc musiałem dzwonić do kablówki oni coś tam zresetowali i było w porządku (ale to tak nawiasem dodam) Prosze o pomoc [-o<

(zaklik) #2

Musisz kupić router http://www.agito.pl/routery-i-modemy/ro ... r=priceAsc (wszystkie będą pasowały) . Potem podłączasz kabel , który idzie teraz od modemu do komputera doi routera , potem router kablem do pcta i bezprzewodowo do laptopa .

(Janek Max) #3

Ok., rozumiem, czyli ten kabel który idzie od modemu do koputera ( RJ 45)mam podłączyć do routera ?? Musze chyba mieć ruter WIFI/LAN żeby móc podłączyć komputer za pomocą kabla, a laptopa za pomocą WIFI ??

(zaklik) #4

Tak .

Dokładnie .

(Janek Max) #5

Dzięki, ale jakbym się zdecydował jednak żeby komputer był też podłączony za pomocą WIFI to jaka karta będzie lepsza ?? Pod USB czy PCI ?? Pytam z ciekawości :smiley:

EDIT \

Zapomniałem się spytać czy można będzie zabezpieczyć te sieć hasłem ?? i czy będzie podzielona szybkość która teraz posiadam na pół (1.5 MB ) , czy nie bedzie żadnych ograniczeń (full łącze ) ??

(zaklik) #6

Kupuj PCI .

(Janek Max) #7

Czy nie będzie problemu z adresem MAC ??

(zaklik) #8

Zależy od dostawcy internetowego . Niektórzy ee "wysylaja internet " tylko na okreslone adresy wiec roznie moze byc , ale wtedy starczy podac chyba adres mac routera .

(Janek Max) #9

zaklik Dzięki ale muszę trochę odświeżyć temat . Nadchodzą Święta i przymierzam się do zakupu tego rutera...

Jeszcze raz podam dla pewności jak to ma być. Ruter ma byc podłączony za pomąca kabla do modemu. Musi mieć połączenie WIFI do laptopa i LAN do kompa.Czyli komp będzie połączony za pomocą kabla (Rj) a lapek WIFI. Czy to dobry wybór ?? Czy będzie działało to z moja siecią (chomiczówka) Pamiętem że miałem problemy z połączeniem do neta po wymianie sprzętu.. ?? I czy możecie mi podac jakieś porady,artykóły jak to skonfigurować ??

(pysiu) #10

Co do adresu mac to w routerze przed podłączeniem używa się funkcji clonowania adresu mac i po kłopocie jest już :slight_smile:

(A Janiak) #11

KTÓRE WIFI DO LAPTOPA NAJLEPSZE?

(Janek Max) #12

Chyba ruter ja mam D-LINK 524 i jest dobrze. Laptop śmiga

(A Janiak) #13

ale chodzi o sieciowke bezprzewodowa

(Janek Max) #14

A niby co to jest ? Można nim podłanczać i LAN i WIFI

(A Janiak) #15

to jest router a nie wifi wlan

(Bolo92) #16

Nie bardzo tego rozumiem, laptopy nowe to chyba każdy ma wbudowane WiFi więc sprawa załatwiona, a jeżeli miałbym wybierać pomiędzy miniPCI, PCMIA/Express Card, USB to bym wybrał w takiej kolejności jakieś napisałem.

Routery to chyba tylko te droższe/lepsze nie posiadają WiFi, bo są przeznaczone do poważniejszych sieci jak domowe.

A te tańsze są robione pod wygodę, prostotę i małe sieci domowe gdzieś urządzeń będzie 5 ?

WiFi to jest standard czy grupa standardów a WLAN jest bezprzewodową siecią lokalną.