Nowe Radki 5xxx i i5

Ostatnio przeczytałem opinię tego typu:

“Zaraz po premierze 5xxx i oficjalnej i5 to nie za dużo ale czekając jeszcze kilka tyg. to ceny powinny spaść ok. 20%.”

To ma się stać w pażdzierniku czy naprawdę można liczyc na takie różnice? Czy po prostu ktos ma bujna wyobraźnię? Czekam na wasze przypuszczenia… choć bardziej zależy mi na wypowiedziach opartych o wiedzę, doświadczenie oraz znajomość podobnych zdarzeń. Interesuje mnie to strasznie ponieważ zamierzam kupic komputer i jesli ceny mają się zmienić nawet o te 5% to myślę ze warto będzie czekać. Interesuje mnie też kiedy i co ma wyjść nowego na rynku bo sie nie oriętuje za dobrze :wink:

Ceny mogą spaść znacznie, jeżeli kilka tygodni po premierze zostaną wprowadzone szybsze modele i5 oraz R5xxx. Jeżeli idzie o i5 to nie jestem w temacie, ale na szybsze wersje nowego radeona nie liczyłbym w najbliższym czasie (1-3 miesiące).

wiec wyraź swoje zdanie ile zaoszczędze kupujac za miesiac komputer o wartosci 2300 a ile zaoszczędze jak mówisz za 3 miesiące… oczywiście na oko cos kolo tego co wyzej napisalem? czy moze zupelnie inaczej? jakie masz notowania na przyszlosc? i jak duże jest prawdopodobieństwo?

nikt wróżką nie jest :wink:

ceny drozęją na święta, tylko tyle można przewidzieć :wink:

To i od kursu walut zależy ogromnie, ale ceny ddr2 i ddr3 się praktycznie zrównają, oby producentom UE karę za zmowę nałożyło ;]