Nowe ramy - Komp nie odpala

Cześć, Mam problem

Dziś Przyszły mi nowe Ramy do komputera z Ebaya ( 2x 2GB 800MHz ) i kiedy je zamocuje słychać tylko jedno długie piiiiiiii…

Kiedy wkładam z powrotem moje stare ramy ( 2x 1 GB 667 MHz ) komp mi odpala bez problemu.

Próbowałem już resetu biosa ( wyciągnięcie baterii ) i resetowałem też za pomocą zworki ale nadal bez zmian :confused:

Moja płyta obsluguje Ramy 533,667,800 MHz

Moja płyta główna : Asus P5n-e SLI

Procesor : Intel Pentium D 805 2,66 GHz

Jeżeli potrzebujecie jeszcze jakieś informacje o kompie napiszcie mi o tym.

Może po prostu płyta główna nie polubiła się z tymi kośćmi. Zdarza się. Włóż je do innego komputera i sprawdź czy działają. Spróbuj też wkładać każdą kość z osobno. Jak się okaże, że na innym komputerze działają to niestety nic na to nie poradzisz. Mnie też to ostatnio spotkało z pamięcią GoodRam 1GB 667Mhz nie działa właśnie na płycie Asusa natomiast bez problemów ruszyła na płycie ASRocka.

Próbowałem włożyć je do płyty gigabajta i chodziły

u mnie wkładałem je w różnych kombinacjach i nie odpala :confused:

a więc mam zmieniać płytę główną ?

Uaktualnij bios w płycie. Może pomoże. Może…

Miałem ten sam problem. W tym wypadku pomaga wyjęcie i włożenie kości pamięci ponownie.

bios jutro uaktualnie.

Wykladalem je i wkladalem kilka razy

To raczej rzadko się sprawdza :wink:

Albo wymiana płyty, albo wymiana pamięci albo zamień się z kimś znajomym pamięciami.

Od siostry wyjołem jedną kość 2 GB 800MHz i komp mi na niej ruszyl. Jej włożyłem tą moją jedną pamięc bo u niej rusza komp na niej :confused:

Ja teraz mam tak: 2GB 800 MHz

2x1 GB 667 MHz

I jedną kość 2 GB 800MHz na luzie ( musze znaleść kogoś kto zamieni się ze mną na jakąś inną )

i dzięki za pomoc

PS: Update Biosa nie pomogły

Moze nowe pamięci są jednostronne i Twoja płyta ich po prostu nie trawi.

??

chodzi o to ze kosci sa tylko z 1 strony?? jezeli tak to nie

Tak, o to właśnie chodzi. I co nie?

one sa 2 stronne i nie paca

To zwyczajnie się gryzą i nic nie poradzisz.

Częsty przypadek, że płyta nie lubi pamięci dwustronnych. Nic nie poradzisz, tak jak pisałem wcześniej, musisz się z kimś zamienić.

tak, tylko ta płyta główna obsługuje pamięci dwustronne :wink:

no ale wcześniej inne pamięci były 2 stronne i działało i tera inne powkładałem i chodzi…

Ale dobra zostala mi jedna 2 GB pamięć i szukam kogoś kto się zamieni

Podnieś napięcie na pamięciach o 0.1V i włóż te nowe pamięci. Możesz spróbować podnieść też o najmniejszą możliwą wartość np. o 0.05V, jeśli nie pomoże daj te 0,1V. Więcej może być już niebezpieczne.