Nowe sterowniki a laptopy

(wiktorm) #1

O ile kwestia aktualizacji sterowników do stacjonarnego komputera jest prosta (warto ze strony producenta każdego z podzespołów lub np. Driver Booster) o tyle w laptopach mam wątpliwości. Czy np. warto pobierać ze strony NVidia sterowniki i aktualizować w laptopie Sony Vaio z prockiem i3 czy zostawić te ze Sony?

Jak ze sterownikami do innych podzespołów?

(Odyniec_Stary) #2

Sterowniki do chipsetu, karty graficznej, oraz innych pobierasz ze stron producentów, lub zbiorczo ze strony producenta laptopa (o ile są najnowsze). 

(system) #3

Ja od lat nie mam wątpliwości! Laptop = sterowniki firmowe laptopa (nie sprzętu!). Sterowniki ze stron sprzętowych = problemy!

Skoro się decydujesz na kupno laptopa, musisz mieć tę świadomość.

(Odyniec_Stary) #4

Czym się różnią sterowniki “firmowe” od tych pochodzących od producenta sprzętu?

(XtremeRelocaled) #5

Dodatkowymi opcjami które w przypadku stacjonarki nie miały by większego sensu. Przykład - Samsung NP350V5C - Po wgraniu sterowników ze strony AMD znikneła opcja ustawienia jaki procesor graficzny ma być używany podczas danej aplikacji. (przełączanie Intel HD / Radeon HD 7670, nie można używać Radka do gier i aplikacji)

(KAZDAN63) #6

Tu chodzi o to , że nie zawsze najnowsze sterowniki przewidziane przez AMD czy NVIDIE dla danego sprzętu działają prawidłowo ! Na stronach producentów laptopów zwykle są ich starsze wersje napisane oczywiście przez   AMD lub NVIDIE .

(Odyniec_Stary) #7

Mówisz o sterownikach w tych samych wersjach? Czy porównujesz starszą wersję z najnowszą, mogącą posiadać błędy? W przypadku AMD jest to prawdopodobne, gdyż dają ciała ze sterownikami od zeszłego roku.

(abrakadabra77) #8

Ciekawe rzeczy opowiadasz  bo mam  tego laptopa  i używam sterowników  ze strony AMD a nie Samsungowskich i wszystko mam co mam mieć włącznie z  przełączaniem grafiki. Sterowniki producentów laptopów  rzadko kiedy są aktualne a im starszy laptop tym wsparcie producenta mniejsze .

(Hrustus) #9

Tym, że te ze strony producenta sprzętu są zawsze najaktualniejsze ;) 

Producent mojego lapka jest o 3 wersje w tył ze sterownikami do karty graficznej na swojej stronie :slight_smile: A że nie jestem jedynym takim przykładem, to powodzenia we wrzucaniu starych sterowników.

(Odyniec_Stary) #10

Tyle to ja wiem od dawna. Myślałem, że kryje się za tym ukryta głębia, o której nie wiem :wink: