Nowe sterowniki a laptopy

O ile kwestia aktualizacji sterowników do stacjonarnego komputera jest prosta (warto ze strony producenta każdego z podzespołów lub np. Driver Booster) o tyle w laptopach mam wątpliwości. Czy np. warto pobierać ze strony NVidia sterowniki i aktualizować w laptopie Sony Vaio z prockiem i3 czy zostawić te ze Sony?

Jak ze sterownikami do innych podzespołów?

Sterowniki do chipsetu, karty graficznej, oraz innych pobierasz ze stron producentów, lub zbiorczo ze strony producenta laptopa (o ile są najnowsze). 

Ja od lat nie mam wątpliwości! Laptop = sterowniki firmowe laptopa (nie sprzętu!). Sterowniki ze stron sprzętowych = problemy!

Skoro się decydujesz na kupno laptopa, musisz mieć tę świadomość.

Czym się różnią sterowniki “firmowe” od tych pochodzących od producenta sprzętu?

Dodatkowymi opcjami które w przypadku stacjonarki nie miały by większego sensu. Przykład - Samsung NP350V5C - Po wgraniu sterowników ze strony AMD znikneła opcja ustawienia jaki procesor graficzny ma być używany podczas danej aplikacji. (przełączanie Intel HD / Radeon HD 7670, nie można używać Radka do gier i aplikacji)

Tu chodzi o to , że nie zawsze najnowsze sterowniki przewidziane przez AMD czy NVIDIE dla danego sprzętu działają prawidłowo ! Na stronach producentów laptopów zwykle są ich starsze wersje napisane oczywiście przez   AMD lub NVIDIE .

Mówisz o sterownikach w tych samych wersjach? Czy porównujesz starszą wersję z najnowszą, mogącą posiadać błędy? W przypadku AMD jest to prawdopodobne, gdyż dają ciała ze sterownikami od zeszłego roku.

Ciekawe rzeczy opowiadasz  bo mam  tego laptopa  i używam sterowników  ze strony AMD a nie Samsungowskich i wszystko mam co mam mieć włącznie z  przełączaniem grafiki. Sterowniki producentów laptopów  rzadko kiedy są aktualne a im starszy laptop tym wsparcie producenta mniejsze .

Tym, że te ze strony producenta sprzętu są zawsze najaktualniejsze ;) 

 

Producent mojego lapka jest o 3 wersje w tył ze sterownikami do karty graficznej na swojej stronie :slight_smile: A że nie jestem jedynym takim przykładem, to powodzenia we wrzucaniu starych sterowników.

Tyle to ja wiem od dawna. Myślałem, że kryje się za tym ukryta głębia, o której nie wiem :wink: