Nowe technologie

Słyszeliście pewnie juz o AM3 że bedzie kompatybilne z AM2(ale nie odwrotnie). Ze to bedzie w przyszłym roku.

Ze PCI-E II będzie również w przyszłym roku i podobno nie będzie kompatybilne z PCI-E I. Ale mieć 2 razy więskza przepustowowść i zwiększyć drastycznie wydajność kart graficznych korzystających z pamięci RAM komputera - Turbo Cache, Hyper Memory, zintegrowane… Mają być o wiele bardziej podkręcalne, niż dotychczas…

Jeśli ktoś słyszał coś więcej o jakiejś technologi nowej, to niech napisze i sie pochwali… Wasze opinie na ten temat. Co jest falstartem a co duzym opóźnienieniem itd.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na temat… W razie czego moderator przeniesie na dział hardware…

Szczerze to się nie ciesze, że za rok niby wyjdzie PCI-E II i AM3, bo dopiero co wyszło AM2, a oni już coś nowego wymyślają. Niektórzy specjalnie nie kupowali procka pod s.939 czekając na AM2 - w nadzieji, że będzię to sprzęt przyszłościowy, a tu po roku powstaje nowa podstawka :x . Mi się to wcale nie podoba :?

Dobra jest ta możliwość wankiecie “Bo ja wiem”. Niby może komputery będzą działay ()x szybciej, ale przeciętnego Kowalskiego ta taką wymianę sprzętu będzie stać za 3 lata, a nie za rok. Bo chyba łatwiej (taniej) wymieniac po kolei komponenty komputera, niż ciach prach ;).

Podsumowując, taki przełom może być dobry, ale może też spowolnić komputery zwykłych ludzi :wink: