Nowe zmiany glównie na CRYSIS 2

Witam wszystkich forumowiczów, nadmienie ze jestem tu po raz pierwszy i podoba mi sie to forum :slight_smile:

a konkretnie :

mam q6600*2,7GHz 4gb ddr2 ( 2gb,1gb,1,gb) asrock g41c-vs i EX 9800gt 512mb 256bit ==> spalil sie juz do konca , asus 24", zasilacz modecom 400w

ogolnie chce rozbudowac sprzet na CRYSIS 2 zeby spokojnie pograc na maxa detalach

po dlugich obserwowaniach stat, obejrzeniu wszystkich filmikow na YT zdecydowalem sie na zakup gtx 460 1gb (ok 500-550zl).

pytania do Was :

  • plyta obsluguje ddr2 i ddr3 : czy warto przerzucic sie z ddr2 na ddr3 ==> prawie nic mnie to nie bedzie kosztowalo 4gb ddr2 800 cl4 cl5 ==> na ==> 8gb ddr3 1333 cl9 ==> ok 100zl doplaty

czy gtx 460 da rade z moim procem ? (czytalem ze minimum 4rdzenie po 3ghz obsluza gtx460 1gb)

czy moja plyta da rade ? bo nie moge wiecej podkrecic proca bo sie nie wlacza komp powyzej 2,7GHz

bardzo dziekuje za profesjonalne odpowiedzi

Masz rację, że sobie wypiłem :lol:

Sorki za bezmyślny post

Jasne, nie ma. Moc obliczeniowa procesora głównego musi być zbliżona lub większa od procesora graficznego, w przeciwnym wypadku jeden będzie ograniczał drugiego. Czyli inaczej, do mocnej grafiki potrzebny jest również mocny procesor główny, bo inaczej grafika nie rozwinie w pełni skrzydeł. Do Q 6600 grafika GF 460 GTX wydaje mi się za mocna, lecz można pokusić się o jej kupno, biorąc pod uwagę fakt, że chłopak podkręcił procesor, jest więc wydajniejszy niż standard. Poza tym i bez podkręcania, na standardowym procesorze spadek wydajności grafiki nie powinien być na tyle duży, żeby rezygnować zakupu tej karty, bo generalnie ciężko ustalić, gdzie leży ta niewidzialna granica. No ale GF 460 GTX do procesora Q 6600 to już najwyższa granica. No i zasilacz 400 W do tej grafiki to zdecydowanie za mało. I nie warto przerzucać się na pamięć DDR3. Przy twoim procesorze, DDR 2 800 Mhz to najlepsze rozwiązanie

Oj kolego… chyba sobie coś wypiłeś.

Dobry quad, do tego pojedyńcza karta i można grać na full detalach więc nie wiem co ty sobie zmyślasz…

Ani grafika nie ogranicza procka ani procek grafiki. Ktoś puścił ferment i wszyscy uwierzyli. Jak grafa będzie nie wyrabiać to procek weźmie część na siebie, i odwrotnie. 8gb to za dużo, lepiej kup porządne 4gb 1600 ddr3, skoro tak bardzo chcesz zmieniać RAMy. Przyrost to będzie 2 - 3FPS, w polotach do 5 :wink: Grałem w Crysisa 2, na i5 760, 4gb ddr3 i gtx460 1gb przy rozdziałce 1280x1024, średnio było 30FPS (wszystko na full), potem jakiś dziwnym cudem zrobiło się 60! Coś musiałem na grzebać albo nowe drivery tyle dały(wątpię…)

czyli ogólnie polecacie kupno gtx 460 1gb

ram zostawic

q6600 moze troche podgrzac na 4x3Ghz

tylko mam problem z ta plyta glowna . nie moge wiecej podkrecic proca bo sie resetuje komp lub nie wlacza.

ktos mi pomoze co do tej plyty ?

Ferment? To powiem ci, kto puścił ten ferment. Fachowcy w czasopiśmie komputerowym PC Format. Tam na ten temat ostatnio czytałem. Mam ten numer PC Format przy sobie. To nie jest wymysł mojej wyobraźni, choć trochę praktyki z kartami graficznymi mam.

Dodane 03.04.2011 (N) 0:11

Daj spokój temu prockowi, nie kręć go na max, bo poważnie skrócisz jego żywotność. To dobry procesor, na standardowych ustawieniach dobrze będzie działał i dłużej pożyje

Dodane 03.04.2011 (N) 0:35

Jak słaby procek główny może wziąć na siebie moc obliczeniową mocnego procesora graficznego nowszej, za mocnej karty graficznej??? Dlatego piszę, procesor główny musi być porównywalny, lub mocniejszy od graficznego. Natomiast grafika może być słabsza, bo taka i tak będzie pracowała na max

z tego co wiem to cpu pod 775 jest prawie niemozliwe do spalenia

czesto gpu sie uszkada temperaturą , ale cpu…

tego q6600 nie szkoda mi bo to rev B0 wiec nic jej sie nie stanie.

chodzi mi glownie zeby sobie pograc na maxa w crysisa 2 single + multi.

to moja odskocznia od pracy i nie chce tu kompromisu typu “lagi są, ale tylko jak jest duża jazda” . . .

To nie do końca prawda, słaby procek nie poradzi sobie np. z płynnym przeliczaniem fizyki w grze, więc nie gra nie będzie płynna tak jak na to pozwala mocna karta, ale nie ograniczy możliwości karty. Po zmniejszeniu jakości fizyki gra może zyskać nawet kilkanaście klatek na s.

Chociaż dużo też zależy od sterowników, karty różnych producentów różnie się skalują z procesorami, nvidia kiedyś w testach słabiej wypadała na dwurdzeniowych cpu.

http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor- … ils-1.html

Natomiast nigdy mocna grafika nie ograniczy procesora, uruchamiając benchmark cpu na athlonie 3800+ i radeonie 6870 otrzymamy taki sam wynik jak na athlonie 3800+ i geforce 7600

Dodane 03.04.2011 (N) 0:11

Nie stary nie pękaj jak stara guma. Tego Quada można spokojnie puszczać na 3.0GHz przy rozsądnym chłodzeniu a i tak będzie to OC bezpieczne, a zanim ten skróci się żywotność tego procka zmienisz ze dwa razy sprzęt.