Nowo kupiony laptop i problem z kartą graficzną kod 43

Witam!

Dwa dni temu zakupiłem używanego laptopa Gateway z karta graficzną 8800M GTS. Sprzet postanowiłem poddać próbie. Zainstalowałem Prototype 2 i na najwyższych ustawieniach zaczałem grać. Ciągnał wszystko wybornie jednak po 20 minutach ujrzałem kolorowy ekran i komputer się zawiesił. Po restarcie na tle ładującego się Windowsa widać migające kolorowe kwadraty. Po załadowaniu systemu mam bardzo małą rozdzielczość i jakieś jasne przerywane linie.

Chcąc włączyć panel sterowania NVidia otrzymuję komunikat iz uzytkownik obecnie nie korzysta z monitora podlaczonego do kart nvidia - czyli tak jakby w ogóle przestała działać.

W menadżerze urządzeń we właściwościach karty mam informację, że urządzenie jest zatrzymane z powodu problemów, a ich kod to 43.

Wyczytałem gdzieś, że to już praktycznie po karcie.

Mam 14 dni gwarancji rozruchowej więc sprawa jest pilna.

Co robić?

Widać że kupiłeś używkę - oddać póki masz gwarancję rozruchową - najprawdopodobniej kupiłeś laptop z walniętą kartą.

No właśnie trochę mi szkoda, bo kupiłem niedrogo całkiem fajny sprzęt, gdyby nie ta karta i zastanawia mnie czy to popsuta karta po nieudanym zgrzewaniu czy może coś innego.

Cześć

Nie ważne czy karta dopiero tobie się uszkodziła czy była już po tzw. reballingu, póki możesz oddaj tego laptopa na gwarancję rozruchową.

Napisałem już maila do sprzedawcy. Raczej będę żądał zwrotu pieniędzy, bo naprawa tej karty chyba juz nie ma sensu.

Cześć

Ewentualną naprawą niech martwi się sprzedawca. Najważniejsze żebyś odzyskał pieniądzę.