Nowo kupiony laptop i problem z kartą graficzną kod 43


(Szatkowski89) #1

Witam!

Dwa dni temu zakupiłem używanego laptopa Gateway z karta graficzną 8800M GTS. Sprzet postanowiłem poddać próbie. Zainstalowałem Prototype 2 i na najwyższych ustawieniach zaczałem grać. Ciągnał wszystko wybornie jednak po 20 minutach ujrzałem kolorowy ekran i komputer się zawiesił. Po restarcie na tle ładującego się Windowsa widać migające kolorowe kwadraty. Po załadowaniu systemu mam bardzo małą rozdzielczość i jakieś jasne przerywane linie.

Chcąc włączyć panel sterowania NVidia otrzymuję komunikat iz uzytkownik obecnie nie korzysta z monitora podlaczonego do kart nvidia - czyli tak jakby w ogóle przestała działać.

W menadżerze urządzeń we właściwościach karty mam informację, że urządzenie jest zatrzymane z powodu problemów, a ich kod to 43.

Wyczytałem gdzieś, że to już praktycznie po karcie.

Mam 14 dni gwarancji rozruchowej więc sprawa jest pilna.

Co robić?


(lordjahu) #2

Widać że kupiłeś używkę - oddać póki masz gwarancję rozruchową - najprawdopodobniej kupiłeś laptop z walniętą kartą.


(Szatkowski89) #3

No właśnie trochę mi szkoda, bo kupiłem niedrogo całkiem fajny sprzęt, gdyby nie ta karta i zastanawia mnie czy to popsuta karta po nieudanym zgrzewaniu czy może coś innego.


(rgabrysiak) #4

Cześć

Nie ważne czy karta dopiero tobie się uszkodziła czy była już po tzw. reballingu, póki możesz oddaj tego laptopa na gwarancję rozruchową.


(Szatkowski89) #5

Napisałem już maila do sprzedawcy. Raczej będę żądał zwrotu pieniędzy, bo naprawa tej karty chyba juz nie ma sensu.


(rgabrysiak) #6

Cześć

Ewentualną naprawą niech martwi się sprzedawca. Najważniejsze żebyś odzyskał pieniądzę.