Nowo podłączony zasilacz nie działa

Witam, ostatnio wymieniłem stary słaby zasilacz Akyga 430W na Anteca 500W i pojawił się problem, mianowicie komp nie startuje. Wydaje mi się, że wszystko dobrze podłączyłem wtyczkę 24pin, 4pin, dysk, grafike i napęd. Może coś źle robię, albo o czymś zapomniałem jeśli chodzi o ten zasilacz? Jeśli nic z tych rzeczy to chyba trzeba będzie go oddać do serwisu do sprawdzenia. Podam pozostałe podzespoły:

 

płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2P 

grafika: Asus Radeon HD 7770 

proc: AMD ATHLON II x2 245 2x2.9GHz 

RAM: 4GB 

 

Czekam na jakąś pomoc i sugestie, pozdrawiam.

Hej,

Próbowałeś uruchomienia awaryjnego zasilacza? http://www.hotfix.pl/awaryjne-uruchamianie-oraz-sprawdzanie-zasilacza–a79.htm

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbowałem tego sposobu i zasilacz działa, niestety nie mogłem sprawdzić napięć bo nie posiadam miernika. W takim razie rozumiem, że robię coś źle w podłączeniu go do płyty? 

Hej,

Sprawdź czy podłączone są wszystkie przewody. Dodatkowo sprawdź czy przycisk włączenia na obudowie jest poprawnie podłączony do płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jestem pewny ,że wszystko podłączone jest prawidłowo, przycisk startu też jest dobrze podłączony bo jak wkładam stary zasilacz to wszystko startuje bez problemu. Naprawdę nie wiem już gdzie może leżeć problem, macie jeszcze jakieś sugestie? Jeśli nie to chyba trzeba będzie go sprawdzić w serwisie.

 

No to problem ma zasilacz lub rzadko, jest jakaś niekompatybilność między płytą,a zasilaczem?

a zobacz sobie jeszcze jak podłączysz bez nagrywarki .

Odłącz kartę graficzną, wszystko na sata / ata, podłącz tylko 24pinową i 4pinową wtyczkę zasilania i wtedy spróbuj.

Hej,

I przede wszystkim sprawdź czy wszystkie wtyczki pewne siedzą w portach na płycie głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie, odłączyłem wszystkie sata, grafikę, podpiąłem tylko 24 i 4 pin i nadal nie działa(wszystko siedzi prawidłowo). Czy reset biosu może pomóc ?

 

Raczej nie.

jeszcze możesz jak masz taką możliwość sprawdzić zestaw na innym pożyczonym zasilaczu .

A więc jednak zresetowałem bios i o dziwo komp na tym zasilaczu odpalił, jednak gdy system już się prawie załadował komp nagle bezpowrotnie padł, nie byłem go już w stanie ponownie odpalić. Nie mam pojęcia o co tu chodzi ale to chyba jakiś felerny zasilacz. Zostaje tylko chyba sprawdzić go w serwisie.

Hej,

A jakie poziomy napięć pokazuje BIOS na tym zasilaczu? Posiadasz może miernik cyfrowy, by zmierzyć napięcia?

Pozdrawiam,

Dimatheus