Nowoczesne technologie komputerowe

(Filipekg) #1

Witam, przepraszam jeżeli wątek nie jest w tym miejscu co powinien być ale nie wiedziałem gdzie go umieścić, a tu mi chyba pasuje najbardziej.

Mam jedno pytanko do szanownych forumowiczów:

Zetknąłem sie z takim terninem

nadużycia przy wykorzystaniu nowych technologii przetwarzania informacji

W dziale Prawo komputerowe.

Czy wie może ktoś z Was o jakie nowoczesne technologie komputerowe chodzi?

Będę bardzo wdzieczny za pomoc

(system) #2

A możesz zlinkować ten tekst, z którego owy termin pochodzi :?:

(Filipekg) #3

oj ten tekst nie jest z internetu, lecz z książki, ale uogólniając co w niej pisze to jest to książka z prawa komputerowego z problemami bezpieczeństwa sieci komputerowych.

I właśnie w niej wystąpił taki termin, a muszę do tego napisać referat i nie wiem do czego się przyczepić :frowning: a na dodatek to z treści nic nie rozumiem.

ja myślę że tu chodzi o phising, może ochrona danych osobowych. Ale to są moje tylko spekulacje

(system) #4

Tak bardziej po polsku, "to nowych sposobów/metod przetwarzania informacji".

IMO chodzi tutaj o wykorzystanie komputerów, komórek, i innych tego typu urządzeń. Ale czemu nadużycia :shock:

(Filipekg) #5

Tzn to że jest słowo nadużycia to mniej to istotne, bardziej mnie martwią co to za nowe technologie informatyczne.

A termin nadużycia występuje gdyż mam opisać z prawniczego punktu widzenia jakie są wykroczenia wśród użytkowników komputerów korzystanie z nowych technologii.

P.S.

Troszę może zamotane to powyższe zdanie ale nie wiem jak to bardziej spolszczyć :

Dziękuję również za pierwsze wskazówki :slight_smile:

(fiesta) #6

Nie tylko. Jeśli chodzi o nadużycia to z pewnością należy zaliczyć do nich spamowanie, oszustwa na aukcjach internetowych, instalowanie na komputerach oprogramowania szpiegującego bez wiedzy zainteresowanego i wiele, wiele innych.

Reasumując :arrow: Temat rzeka.

(Filipekg) #7

Bardzo dziękuję za kolejne wskazówki.

Czyli rozumiem że te nowe technologie to mogą być związane gównie z Internetem, oraz moze zabezpieczenia komputerów (np. firewall)?

Teraz to dzięki Waszym odpowiedziom mam jakieś pojęcie o co może chodzić, jak by ktoś miał jeszcze jakiś pomysły bardzo chętnie wysłucham i wynotuję i proszę o napisanie :stuck_out_tongue: