Nowoczesny program do montażu wideo. Moc 4 rdzeni!

Witam,

Poszukuję programu do montażu wideo… pracuję teraz na Corel Video Studio X4… sprawuję się bdb…

ale szukam takiego, który przy składaniu filmu w całość - podczas tego procesu będzie używał pełnej mocy mojego sprzętu.

Corel używa max 40% procesora 1% karty graficznej (mam Quada Q8200 @ 4x3GHz i GTX260).

Czy są programy, które potrafią wykorzystać 4 rdzenie i kartę graficzną do tego procesu?? Co polecacie i dlaczego?

Głównym celem jest przyspieszenie procesu składania filmów.

Adobe Premiere CS5.5 - wszystkie rdzenie + wątki + GPU przez CUDA. Jeśli jesteś profesjonalistą, używaj profesjonalnych programów :slight_smile:

Co rozumiesz przez ‘składanie filmu’? Finalne kodowanie materiału?

Jeżeli tak, to ani Corel, ani Adobe nie mają zbyt wielkiego wpływu na rdzenie. To zadanie zewnętrznego enkodera, prawdopodobnie h264. Większość programów powinna mieć możliwość jakiejś jego konfiguracji.

Podejrzewam że chodzi o renderowanie filtrów.

Więcej informacji o Adobe Premiere Pro http://www.nvidia.pl/object/adobe_Premi … S5_pl.html

Chodzi o połączenie kilku filmów + efekty + napisy + muzyka… i żeby przy konwertowaniu tego w jeden film szło na maxa :smiley:

Dodane 18.04.2012 (Śr) 20:01

Corel Video Studio X4 - ma jedną opcję aby było turbo sprzętowe ale z nim czy bez niego robi tak samo :confused:

Dodane 18.04.2012 (Śr) 20:02

Adobe Premiere CS5.5 - tymczasem sprawdzę triala jak będzie działał z moim sprzętem :smiley:

Dodane 18.04.2012 (Śr) 20:03

Dodam jeszcze, że końcowe konwertowanie (kompresowanie filmu) robię programem Freemake Video Converter i on jedzie na 99% CPU i śmiga :smiley:

Ja Polecam Sony Vegas Pro 11.

Bardzo dobrze się sprawuję, dużo efektów i przejść. Duży wybór opcji jakości filmu.

@Parendomix

Kiedyś miałem ten program na chwilę i pamiętam, że pracował nawet słabiej od CVS X4 jeżeli chodzi o czas tworzenia filmu ale był prosty i czytelny. Jednak szukam czegoś konkretniejszego. Jest trochę programów godnych polecania pod względem prostoty i możliwości ale też chcę aby wydusił z mojego pudełka co się da :stuck_out_tongue: