Nowości w KDE 4


(Init3) #1

Widzialem screeny ładnie sie zapowiada :slight_smile: A tu ciekawy artykulik z PC Format

"W czwartej wersji KDE (jedno ze środowisk graficznych linuxa) pojawi sie nowoczeny interfejs graficzny Plasma, ale największą zmianą bedzie zastosowanie technologii Phonon, która ma uprościć korzystanie z aplikacji multimedialnych - np. uzytkownik bedzie wkładał płytke z filmem do napędu, a system sam pobierze potrzebne sterowniki i w razie potrzeby skonfiguruje odtwarzacz. Sprzęt bezprzewodowy bedzie automatycznie rozpoznawany i konfigurowany za pomocą współpracujacego z KDE modułu Solid. Bedzie mozna dynamicznie wybierać i przełączać urządzenia odtwarzajace muzykę czy film - jeśli np. podczas oglądania filmu na monitorze włączymy przenośny odtwarzacz, system wykryje go i spyta, czy chcemy dalej oglądać film na odtwarzaczu, czy na komputerze. Będzie tez mozna przesyłać dane przez sieć i odtworzyć je zdalnie na komputerze pracujacym pod kontrolą innego systemu operacyjnego - nawet gdy nie ma w nim odpowiednich kodeków!"


(adam9870) #2

Masz zgodę redakcji PC Format ma umieszczanie tutaj tekstu z ich gazety ?


(Init3) #3

Nie nie mam ale cytowanie z podaniem źródła chyba nie jest nielegalne?


(adam9870) #4

Ta gazeta kosztuje.

A tekst umieszczasz jej można powiedzieć, że w publicznym miejscu :roll:

Czy myślisz, że gdyby gazeta chciała swoje tekstu publikować w internecie za darmo to wydawała by gazete która kosztuje :?


(Init3) #5

No i co z tego? To jest numer archiwalny nie kupisz juz go w kiosku to raz, a dwa jak nie jestes pewien swoich racji to w tej chwili spamujesz...

PS: Sam nie usunę tematu, prosze o decyzje moderacje - czy temat jest na miejscu czy nie.


(MaRa) #6

Można było to opowiedzieć własnymi słowami :stuck_out_tongue:

Nareszcie brak kombinowania z kodekami :lol:


(Oscyp1992) #7

knapik to napisz:żródło Pc Format i po kłopocie