Nowsze gry a sprzęt

Witam serdecznie mam kilka pytań odnośnie wymagań najnowszych gier w stosunku do posiadanego sprzętu. chodzi o gry typu Elder Scrolls IV: Oblivion, Gothic 3, NFS Pro Street, Assassin’s Creed, Two Worlds: The Temptation. czytałam trochę o nich i średnio mogę stwierdzić że przybliżone wymagania to m.in. pamięć RAM 1,5 GB i grafika GeForce 6600 GT wzwyż. dokładnie podałam te przykłady parametrów gdyż właśnie je zamierzam kupić. mam na komputerze 768MB pamięci i chcę dokupić 1GB i oczywiście wymienić grafikę i tu zastanawiam się na jaką, chodzi oczywiście by w/w gry i nowsze w miarę płynnie chodziły powiedzmy na średnich detalach. Cena karty tak do ok. 350zł.

mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy procesor przy wymaganiach gry jest ważny oczywiście chodzi mi o to czy spełniając w pełni wymagania odnośnie grafiki i pamięci czy może tak być że gra będzie się cieła bądź wogóle nie ruszy przez słabszy procesor (mój aktualny to Intel Celeron 2.00 GHz)

Dzięki z góry za odp.

Pozdr.

celeron blokuje grafikę… podejrzewam że masz celerona na socket-cie 478 i slot na grafę AGP…

do tego kompa lepszej grafi niż 6800GT/6800XT/7300GT nie opłaca się wsadzać… już przy celku i 7300gt spadek wydajności wynosi 30% niż na athlonie lub 2-rdzeniowych zestawach…

polecam tą:

http://allegro.pl/item325959577_galaxy_ … ncja_.html

albo ciut gorszą:

http://allegro.pl/item330013194_galaxy_ … _j_a_.html

wszystkie gierce oprócz Assassin’s Creed będą chodziły w miarę przyzwoicie, ale widziałem, że na takim Celku jak ty masz i GF 6800 Pro Street nie był grą tylko pokazem slajdów.Jeżeli chodzi o assassina to będzie kiepsko…weź najlepiej gf 7300gt albo jak wyrwiesz coś do 350zł to 7600gs/gt chociaż nie wiem jak one się sprawują…kumpel ma i sobie chwali…na wszelki wypadek podaj model płyty

chociaż tak jak wspomniał klopas więcej jak 7300/ew. 7600 lepiej nie brać…

Osobiście jeszcze jakiś czas temu posiadałem Celerona D :oops: 3,06 OC 4,1 wraz z grafiką GeForce 7300GT Sonic DDR3 (świetna karta, super się kręci). Po zmianie na Pentium Dual Core ta karta pokazała swoje oblicze. To prawda- nie łączy się słabego procka z dobrą grafiką i na odwrót :!: . Wyżej wymienioną grafikę kupisz już za 200 zł na http://www.komputronik.pl, a procka Dual Core(S775) w tej samej cenie. Jeżeli chcesz popykać w swoje wyżej wymienione tytuły musisz liczyć się z tym wydatkiem, jak nie wymianą ram`u na minimum 2 GB włącznie.

płyta główna to ASRock P4VT8+ . i jak sie to ma do karty graficznej i procka?

bo chodzi mi dokładnie o to czy np. GeForce 7300GT albo GeForce 7600 GT będą dobre na tej płycie głównej i procesorze Intel® Celeron® CPU 2.00GHz. chodzi mi o zgodność sprzętową złącza itp. ew. gdzie mogę to spr bo nie chcę kupić karty i potem się przekonać że nie zgra się np. z płytą

a na 7300gt chodził płynnie?

przecież 6800GT jest wydajniejszy od 7300GT… mimo iż ma mniejszy numerek :wink:

to jak z tą w/w przeze mnie konfiguracją?

bierz tego 6800 co podałem wyżej… na 100% będzie pasował…

jeszcze ostatnie pytanko. przy grze Assassin’s Creed pisze coś takiego:

NVIDIA GeForceR 6800*/7/8/9 series

*PCI Express tylko wspierane

czy znaczy że mając kartę graficzną AGP ta gra nie pójdzie? i czy te PCI odnosi się tylko do 6800 czy wszystkich kart?

pójdzie ale za pewne będzie wolniej chodzić niż przy 6800 pci-e…