Nowsze gry tną się

Witam. Mam sprawę. Otóż jakis miesąc temu komputer miał plytę głowną jakiegoś Gigabyta i gry chodzily spoko np GTA IV, Dirt 3 wszystki fajnie itp. Teraz musiałem wymienic płytę na AsRock N68C-GS FX i te gry tną się. Podam wam całe specyfikacje komputera

CPU AMD Athlon x2 64 X2 Dual Core 6000+ 3,00Ghz

RAM 4 GB DDR2

GPU Geforce GTS 450

Płyta główna AsRock N68C-GS FX

Płyta główna Gigabyte spaliła się i byłem zmuszony kupic tego Asrocka bo Socket w procesorze mam AM2. Innej nie moglem dostać. Może po tem spaleniu cos innego jeszcze uległo awari. Zauwazylem że gdy jest np dużo detali to mocniej się tnie. Wina może być po stronie zasilacza.

Pozdrawiam.

Przemek

Dodane 09.06.2013 (N) 18:34

W sumie to może zasilacz jest za słaby. Mam od 450W. Nie wiem czy dla tej konfiguracji jest odpowiedni.

A jakiej marki masz tego zasilacza?

Chieftec model GPS-450AA-101A 450 Watt.

Czy można jakoś sprawdzić na ile sprawny jest ten zasilacz?

-co do gta - to u mnie na tym samym komputerze raz zainstalowała się dobrze…a póżniej mimo wielokrotnych instalacji cieło…/nieraz sterowniki,reinstalacja pomaga…/…

A reinstalke Windowsa robiłeś? Jeśli nie to koniecznie zrób, zmienił się chipset płyty głównej.

Rćinstal zrobiłem. Wszystkie sterowniki zainstalowane. Sa pne w najnowszej wersji. Gralem w GTA na poprzedniej plycie i chodzilo plynnie. Moze jak plyta uszkodzila sie wczesniej to popsula cos jeszcze? Albo zasilacz psuje sie i nie wyrabia.

Sprawdź temperaturę cpu i gpu pod obciążeniem.

Po 10 minutach

CPU

1 Core 47*C

2 Core 46*C

GPU 40*C

Czy te wartości nie są jakieś za niskie? hehe

Testowane programem HWMonitor

Porgram Everest tak samo pokazuje.

Przed odpaleniem aplikacje miałem podobne wartości. Nie rozumiem tego.

Dodane 09.06.2013 (N) 21:46

Może sprubuje wymienić pasty na CPU i GPU. Jaka pastę polecacie?

było trzeba płytkę z am3 kupić bo jest kompatybilne wstecz a nie kupiłeś jakiegoś szrota no ale cóż było trzeba pisać wczesniej teraz to juz nie ma znaczenia ;]

Kupiłem płytę z AM3+ ziomek. Płyta z socket AM3+ pozwalała mi na włożenie mojego procesora z AM2

To jest dokładnie ten model http://www.komputronik.pl/category/7186 … -AM2+.html